UA / RU
Підтримати ZN.ua

Львівські підприємці мусять згортати діяльність через нову грошову оцінку землі

У Львівській області більшість підприємців відмовилися переукладати угоди оренди землі з владою, бо, за їхніми словами, платити за новими розцінками їм не під силу.

Навіть без урахування коефіцієнтів, нормативна базова вартість кв. м землі у Львові зросла з 280 до 450 грн. Тепер, щоб сплатити за землю, львівські підприємці змушені значно підвищити вартість своєї продукції.

Як розповів ZN.UA голова ради Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Іван Ривак, грошова оцінка вартості землі у Львові - найдорожча в Україні. Так, якщо у Львові середня базова вартість 1 кв. м становить 470 грн, то в Донецьку - 248,80 грн, в Києві - 385,8 грн, у Харкові - 253,3 грн.

За словами І.Ривака, вся річ - у коефіцієнті вартості облаштування території, який встановлює саме міська рада. До того ж ухвала Львівської міської ради №2712 приймалася без відповідного регуляторного обговорення, а обґрунтування документа і відповідна технічна документація були закриті для громадськості.

«Якщо нову грошову оцінку землі не змінять, то вже до кінця нинішнього року принаймні половині підприємцям доведеться згорнути свою діяльність, - вважає голова асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес. - Висока плата за землю прямо впливає на собівартість продукції та послуг. Аналіз надходжень до дохідної частини міського бюджету свідчить, що близько 80% коштів становить податок із доходів фізичних осіб. Тобто це податок із праці. Якби міська рада стимулювала створення нових робочих місць, місто отримало б значно більше коштів, яких йому бракує. Проте місто вперто не займається інвестиційною політикою, нічого не робить, щоб у Львові ставало більше платників податків. Ну що з того, що в когось заберуть землю? Віддати її нікому, бізнес у Львові поставлений на коліна».

За словами заступника начальника управління регулювання земельних відносин Львівської міської ради Ігоря Гуменчука, для теперішнього незадоволення новою грошовою оцінкою землі є всі підстави, оскільки документ готували у 2006-2008 роках, коли на ринку землі була інша ситуація. Криза внесла свої корективи, і тепер у міській раді створено робочу групу, до якої увійшли також представники бізнесу. Спільно буде напрацьовано і внесено на розгляд міських депутатів поправки до нового документа, які дадуть змогу підприємцям спокійно працювати. А поки що підприємці сплачуватимуть за оренду землі та земельний податок з урахуванням прийнятих депутатами пільг.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Василя Худицького «Земля втікає з-під ніг».