UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Ліси України" поставлять на експорт 110 тисяч сіянців сосни та ялинки: яка європейська країна виступила покупцем

Українськими сіянцями зацікавились за кордоном.

Держпідприємство "Ліси України" підписало угоду про постачання 110 тисяч сіянців сосни та ялини із закритою кореневою системою (ЗКС) до Словаччини, повідомив генеральний директор підприємства Юрій Болоховець у Facebook. Він сказав, що українське підприємство замінює сировинний експорт на продукцію власного виробництва.

"Проводимо переговори про придбання сіянців із низкою клієнтів. Не лише європейських", - заявив він.

Читайте також: У Великій Британії виявлено найдавніший у світі скам'янілий ліс

Він нагадав, що вперше львівський насінньо-селекційний центр ДП "Ліси України" експортував сіянці у 2022 році. Відгуки європейських клієнтів щодо постачання були позитивні. Тому 2023 року держпідприємство знову отримало великий контракт.

Гендиректор держпідприємства зазначив, що однією з переваг посадкового матеріалу із ЗКС є можливість висаджувати його майже цілий рік, що суттєво спрощує роботу лісівників. При цьому витрати на виробництво лісу зменшуються на 35%. Адже сучасні заводи потребують значно меншого обсягу насіння, добрив, площ та робіт з догляду після висадки, бо у сіянців із ЗКС більша енергія зростання.

Читайте також: У лісах Амазонки зафіксовано новий вид величезних змій

Наразі лісонасінні заводи ДП "Ліси України" працюють у Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій, Львівській, Кіровоградській областях. Нинішнього року вже запущено в роботу ще один центр в Івано-Франківській області.

"Наша мета – 40 млн сіянців на рік із ЗКС. Більшу частину призначено для України, але плануємо нарощувати та експорт", - додав гендиректор ДП "Ліси України".

Раніше ми писали про те, що Верховний Суд залишив у силі ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду, згідно з якою громаді Києва повернули 3 000 гектарів Біличанського лісу, який є частиною Національного природного парку "Голосіївський", і належить Святошинському району столиці. Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко. За його словами, протилежний бік хотів неправомірно збільшити територію Коцюбинського за рахунок території столиці, а саме 3 тисячі гектарів заповідника.