UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише 5 відсотків ошуканих власників криптовалют подають скарги: масштаб шахрайств вражає

Найбільшою популярністю у шахраїв користуються найбільші криптовалюти, такі як біткойн, Ethereum або Tether.

Менше 5% ошуканих власників криптовалют подають про це скаргу, при цьому лише в США, за один лише рік жертви криптовалютних шахраїв повідомили про втрату понад $1 млрд. Про це повідомляє FTC (Федеральна торгова комісія (Federal Trade Commission) - незалежна установа уряду Сполучених Штатів).

Звіт FTC сформований на основі заяв ошуканих криптовалютних інвесторів.

Зазначається, у період із січня 2021 року до березня 2022 року сумарні втрати жертв криптовалютних шахраїв у країні перевищили $1 млрд. За вказаний період до FTC надійшло понад 46 тис. заяв про шахрайство з цифровими активами.

Хоча це лише мізерна частина від справжнього обсягу шахрайств. 

"Насправді ж масштаби діяльності шахраїв у цій сфері значно ширші. За оцінкою відомства, менше 5% ошуканих інвесторів повідомили про це FTC. За оцінкою однієї лише блокчейн-платформи Chainanlysis, минулого року обсяг незаконно переведеної на рахунки шахраїв криптовалюти становив $14 млрд, що вдвічі більше в порівнянні з аналогічним показником роком раніше", - наголошують в FTC.

Зі звіту відомства відомо, що найбільшою популярністю у шахраїв користуються найбільші криптовалюти, такі як біткойн, Ethereum або Tether. Близько 70% випадків шахрайства були пов’язані з біткойном, тоді як викрасти Tether та Ethereum зловмисники намагалися у 10% та 9% випадків відповідно.

Шахрайство з інвестиціями було найпоширенішим способом обману і завдало близько $575 млн збитків. Найчастіше такий спосіб обману ефективний проти інвесторів-аматорів, яких легко переконати в отриманні великого доходу за короткий період.

"Інвестиційні шахраї стверджують, що вони можуть швидко та легко отримати величезний прибуток для інвесторів. Але такі криптовалютні „інвестиції“ надходять прямо в гаманець шахраїв", — повідомляє FTC.

Зазначається, що зловмисники стали активніше використовувати соціальні мережі та програми для знайомств для обману на інвестиціях у криптовалюту. Шахраї знайомляться з жертвами, входять до них у довіру та переконують інвестувати у криптовалюту. Такий спосіб обману завдав жертвам зловмисників понад $185 млн. збитків.