На порталі державних послуг "Дія" з'явилась нова послуга для громадян - так звана "будівельна амністія", завдяки якій громадяни тепер можуть в кілька клац.---#---На порталі державних послуг "Дія" з'явилась нова послуга для громадян - так звана "будівельна амністія", завдякі якій громадяни тепер можуть в кілька кліків легалізувати самочинно зведені індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки (площею до 300 кв.м), господарські (присадибні) будівлі і споруди, а також будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.---#---клац---#---кліків">кліків легалізувати самочинно зведені індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки (площею до 300 кв.м), господарські (присадибні) будівлі й споруди, а також будівлі й споруди сільськогосподарського призначення.
Ця послуга дає можливість онлайн офіційно ввести в експлуатацію будівлі, які були зведені без дозволу у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року.
Для того, щоб отримати "будівельну амністію" на порталі "Дія", необхідно:
- авторизуватися в додатку;
- перейти в розділ "Земля, будівництво, нерухомість";
- обрати послугу “Заява на надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки”;
- заповнити онлайн-форму.
Інформацію про процедуру подання заяви та необхідний перелік документів можна знайти на порталі в розділі "Земля.Будівництво. Нерухомість".
Ця ж послуга також доступна в електронній формі в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.
Нагадаємо, Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS".
Будівельна амністія — це спрощена процедура прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків (площею до 300 кв.м), господарських (присадибних) будівель і споруд, а також будівель і споруд сільськогосподарського призначення (СС1), які було збудовано без дозвільних документів на виконання будівельних робіт у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року.
Оформлення по будівельній амністії не потребує отримання будівельного паспорта та/або дозвільних документів на будівництво.
Чинна з 2018 року будівельна амністія згідно з наказом Мінрегіону №158 від 3.07.2018 має безстроковий характер.
Індивідуальні (садибні) житлові, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі й споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року, не потребують введення в експлуатацію.
Відсутність містобудівної документації населеного пункту та/або детального плану території не є перешкодою для введення об’єктів в експлуатацію по будівельній амністії.