Держполіція Латвії заарештувала рахунки компанії Highway Investments Processing LLP, яка продала «Чорноморнафтогазу» (дочірній компанії НАК «3", за завищеною ціною.
Про це йдеться у відповіді на запит до латвійської поліції від програми «Тендер News з Наталією Седлецькою» на ТВі.
«У зв'язку з фактом покупки українським підприємством CHERNOMORNEFTEGAZ бурової плавучої установки (платформи) 1 березня 2011 року, 16 травня 2012 року Управління по боротьбі з економічними злочинами Головуправління кримінальної поліції Головної поліції Латвії за фактом легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, відкрило кримінальний процес N. 11816009312 за ч. 3 ст. 195 Кримінального закону Латвійської республіки», - йдеться у відповіді.
Начальник Першого відділу управління по боротьбі з економічними злочинами Державної поліції Латвії Яніс Целмс повідомив ТВі, що для встановлення руху коштів на банківський рахунок Highway Investments Limited у латвійському банку «Трастакомерцбанк» накладено арешт.
«Кримінально-процесуальний процес у Латвії передбачає арешт рахунків, і в такому випадку клієнт, звичайно, не може нічого зробити - працювати зі своїм рахунком. Свої процесуальні дії ми виконали», - повідомив Целмс.
Латвійські правоохоронці вже передали українській прокуратурі прохання про допит причетних осіб з українського боку. «Доведеться допитати громадян України. Але, як ви знаєте, силоміць ми їх не можемо запросити», - сказав він.
«І якщо не вдасться - то через правову допомогу це буде здійснено. У міжнародному плані ми вже попросили допомоги в України і чекаємо на відповідь. Правова допомога - допитати або провести певні слідчі дії на території України», - розповів Целмс.
Імена причетних до цієї справи і їхній статус латвійські правоохоронці зараз не розголошують.
*фото ТВі
Нагадаємо, саме завдяки ZN.UA у травні 2011 року стало відомо, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.
При купівлі першої бурильної установки, яка обійшлася Україні на $150 млн більше, у тендері взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.
При покупці другої бурильної установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила $220 млн. Однак переможцем тендеру із закупівлі вишок для «Чорноморнафтогазу» за ті ж $400 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava. Таким чином, за другу бурильну Україна переплатила $180 млн.
Згодом стало відомо, що Генпрокуратура Латвії зацікавилася справою «вишок Бойка» - відомство порушило кримінальну справу за фактом корупційних схем закупівлі бурових установок. Саме латвійська компанія стала постачальником другої бурової «вишки Бойка», а власником постачальника першої є «бомж» з Латвії. Крім того. «Вишками Бойка» зацікавилася також прокуратура Великобританії. У той же час, Генпрокуратура України нічого цікавого для себе не побачила.
Читайте також:
Нові «вишки Бойка» Україна вирішила купити без посередників
Корупціонери Януковича. «Вишки» Бойка
Розслідування у Латвії: продавець «вишки Бойка» живе у підвалі