UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курс валют на 2024 рок: економіст розповів, як самостійно спрогнозувати вартість долару

Долар подорожчає, якщо партнери зменшать допомогу Україні.

Те, як зміниться курс долара 2024 року в Україні, буде залежити від рівня макрофінансової допомоги від міжнародних партнерів, зокрема Євросоюзу та США. Про це в коментарі сайту ТСН.ua розповів економіст Олег Пензин.

«Питання надзвичайно дискусійне. Тому що на сьогоднішній момент немає підтвердження як мінімум 25 мільярдів, які ми очікуємо. Якщо не буде макрофінансової допомоги в належній кількості для того, щоб забезпечити соціальні виконання, взяті на себе державою, є єдиний шлях – це друкування грошей. Ми з вами мали аналогічний приклад у 2022 році, коли держава надрукувала 400 млрд гривень для того, щоб перекрити соціальні потреби у зв’язку з відсутністю своєчасного макрофінансування. Що сталося у нас з курсом? З 26 він скочив до 40», – каже Олег Пензин.

За словами економіста, якщо допомоги не буде, то треба очікувати падіння гривні.

«Якщо не буде належної допомоги, яку ми заклали в державний бюджет, ми будемо мати падіння курсу. А ми її вже заклали в державний бюджет, незважаючи на те, що вона ще не підтверджена. У якому обсязі, що це буде, як це буде – не знає ніхто. Тому що ніхто не може дати гарантії, скільки в реальній кількості буде макрофіну», – розповів Олег Пензин.

Щоб прогнозувати курс на наступний рік, треба просто слідкувати за надходженнями макрофінансової допомоги.  

«Якщо макрофін буде надходити, значить буде все добре. Я думаю, що десь приблизно в січні буде все більш-менш спокійно, тому що основні виплати у нас починаються в лютому. І вже в лютому буде зрозуміло. Якщо макрофін буде надходити з проблемами великими, то курс, я думаю, буде послаблюватися», – каже Олег Пензин.

Читайте також: Нацбанк суттєво збільшив продаж валюти, але це не допомогло – долар подорожчав

Повідомлялось, що від міжнародних партнерів на фінансування потреб України, зокрема видатків держбюджету, у поточному році надійшло — 37,43 млрд. дол., в тому числі у листопаді надійшло близько 2 млрд. дол. При цьому орієнтовна потреба у зовнішньому фінансуванні на 2023 рік спочатку оцінювалась у 42,3 млрд. дол., після жовтневих змін до бюджету вона зросла до близько 44,5 млрд. дол. НБУ оцінював потребу у близько 45 млрд. дол. Це орієнтовно 3,7 млрд. дол. в середньому за місяць, тоді як зараз (за підсумками 11 місяців) фактичні надходження складають 3,2 млрд. дол.