UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курс валют: експерт спрогнозував межі валютних коливань на наступному тижні

Аналітики очікують, що наступний тиждень буде досить спокійний.  

На наступному тижні курсові коливання будуть в межах нового серпневого коридору, а саме 40,7-41,7 грн/долар. Аналітики в очікуванні осені, коли за їхніми прогнозами ринок стане більш жвавим. Про це розказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку в коментарі РБК-Україна.

"Як і раніше, кон’юнктура ринку передбачатиме періодичну зміну векторів з висхідного на спадний і навпаки. Однак, якщо уважно придивитися до курсової динаміки, то стане зрозуміло, що на міжбанку максимальний крок курсових змін не перевищує 0,2-0,3 грн, а на готівковому ринку - 0,5 грн. Тобто ринок не рухається стрибками ані вгору, ані вниз, а всі зміни досить мляві та тенденційні", - сказав він.

За його словами, восени очікується більш значні зміни курсу. І їх головна причина - це вплив інфляції. Наприклад, промислова інфляція вже сягнула 14%, продовольчі товари можуть подорожчати щонайменше на 10%.

"Можна припустити, що незначними кроками, повільно курсові показники зростатимуть до нових і прогнозованих меж допустимих коливань 41-42 грн/долар та 44-47 грн/євро (нагадаю, що на кінець року в бюджеті закладено курс у 42,1 грн/долар). Головне питання залишається відкритим: коли саме курсові показники досягнуть свого прогнозованого пік", - додав банкір.

Читайте також: Курс валют: Гетманцев навів аргументи на користь стабільної гривні

Повідомлялось, що липень для нацвалюти України видався не таким і невдалим. Курси долара та євро щодо гривні кілька разів оновлювали історичні рекорди, щоправда, до кінця місяця трохи знизилися. В підсумку за липень офіційний курс гривні до долара впав на 1,6%, або на 61 коп. Водночас Кабінет міністрів прогнозує подальше знецінення гривні. Згідно з Бюджетною декларацією, 2025 року середній курс долара зросте до 45 грн/дол.  Про це читайте в статті "Інфляція «твердих валют»: зберігати — отже, втрачати".