UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курс валют – Чому долар подорожчав

Нацбанк продає долари, щоб згладити валютні коливання.

У п'ятницю, 25 листопада, середній курс купівлі готівкового долара в банках України порівняно з днем раніше виріс на 11 коп. Експерти пояснюють подорожчання долара та збільшення попиту на валюту погашенням гривневих облігацій та "чорною п'ятницею".

Нацбанк намагається не допустити суттєвих валютних коливань, але вони неминучі.

Коментар ZN.UA:

Попит на валюту в основному формували нерезиденти, які отримали погашення за гривневими облігаціями і конвертували гривню в долар, щоб потім вивести ці кошти. Щоб згладити коливання на валютному ринку, НБУ продав близько 150 млн доларів з резервів, проте для зміцнення гривні цього виявилося недостатньо. Ситуація ускладнюється завдяки "чорній п'ятниці", адже купуючи товари на розпродажах міжнародних торгових майданчиків українці конвертую гривню в долар, і щоб покрити цей "дефіцит", банкам теж доведеться купувати валюту, збільшуючи попит на долар та його вартість відповідно. Звичайно, НБУ намагатиметься згладити вплив на валютний ринок, проте подальша просадка гривні найближчим часом неминуча.

Читайте також: Нацбанк прозвітував про зростання валютних резервів України

Раніше НБУ викуповував надлишки валюти на міжбанку, щоб стримувати зміцнення гривні. Поповнення валютних резервів стане в нагоді при виплаті зовнішніх боргів України.

Повідомлялося, що   міжнародні резерви України в жовтні завдяки надходженням на рахунки уряду та купівлі валюти Нацбанком на міжбанку збільшилися на 3,3% (на $949 млн) до рівня $29,7 млрд.

Також у НБУ вважали, що у найближчі два роки (2022–2023 рр.) Україна має погасити свої зобов'язання щодо зовнішніх боргів на загальну суму 14 млрд доларів.   За прогнозами НБУ, резерви протягом наступних двох років коливатимуться в районі 30–31 млрд. дол.