UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курс євро впав до мінімуму з грудня 2002 року: експерти вважають наступні 10 днів вирішальними

Європейський ринок живе очікуванням, чи запуститься Північний потік-1 після ремонту. 

11 липня курс євро впав до мінімуму за останні 20 років і зупинився на межі паритету з доларом. Про це передає Reuters, яке провело опитування експертів щодо причин цього обвалу.

Висновки яке робить агентство, обвал стався на тлі очікувань, що енергетична криза призведе регіон до рецесії, тоді як курс долара виріс на очікуваннях, що Федеральна резервна система підвищить ставки швидше і сильніше від центробанків інших країн.

У результаті євро впав до 1,0051 долара щодо долара США, що стало найнижчим показником із грудня 2002 року.

Індекс долара досяг 108,19, найвищого рівня з жовтня 2002 року.

«Найбільше ринки турбує, чи повернеться Північний потік — 1 до ладу (російський трубопровід зупинено щонайменше на 10 днів під приводом ремонту — ред.)», — зазначив один із опитаних агентством експертів.

За оцінкою цього експерта, інші центральні банки розвинених країн навряд чи мають можливість підвищувати ставки так само швидко, як ФРС.

Очікується, що Федеральний резерв США підніме ставки на 75 базисних пунктів на засіданні 26−27 липня.

Зазначається, що споживачі у США очікують подальшого зростання інфляції наступного року, але з більш помірним темпом у довгостроковій перспективі.

Раніше експерти HSBC Holdings Plc і Nomura International заявляли, що паритетний курс долара та євро цього року — лише питання часу.

Ще на початку лютого інфляція в єврозоні зросла до рекордного рівня через високі ціни на енергоносії.