Курс гривні в умовах війни прогнозувати складно, проте є фактори, які однозначно сприятимуть стабілізації національної валюти. Про це в ефірі ICTV зазначив колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко.
Звичайно, передусім він залежатиме від перебігу бойових дій. Проте, є фактори, які цілком передбачувано можуть стабілізувати національну валюту.
Так, на курс гривні в позитивний бік може вплинути покращення ситуації з експортом наших товарів, якщо Україні вдасться хоча б частково розблокувати море.
Так само все залежатиме від фінансової підтримки Заходу, каже колишній заступник голови НБУ.
"Якщо наші західні партнери все ж таки будуть по графіку надавати нам допомогу валютну, а Нацбанк буде викидати її на валютний ринок, то курс може стабілізуватися", – зауважив Савченко.
Нагадаємо, Національний банк України з 21 липня 2022 року підвищив офіційний курс долара до гривні на 25% до 36,5686 грн/долар. До цього з 24 лютого курс був зафіксований на рівні 29,2549 грн за долар. У підсумку долар в обмінниках підскочив до 40 грн.
Для літа це аномальна ситуація, адже зазвичай у цей час на валютному ринку затишшя.
Своєю чергою, Національний банк сподівається і на те, що комерційні банки збільшуватимуть ставки за депозитами, а Мінфін підвищить дохідність військових облігацій, завдяки цьому зменшиться попит на валюту серед населення, бо буде більш вигідно зберігати кошти на депозитах чи в цінних паперах.