UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курс долара на "чорному ринку" вже майже не відрізняється від зафіксованого НБУ на час війни - Шевченко

На початку війни в обмінниках курс коливався на рівні близько 40 гривень за долар.

Офіційний курс гривні, який був зафіксований Національним банком на час війни на рівні 29,25 грн, уже майже не відрізняється від курсу "чорного", готівкового ринків, а також курсу гривні за кордоном. Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю "Економічній правді".

"Ми в щоденному режимі отримуємо показники з ринку і розуміємо, що різниця між офіційним курсом і курсом на чорному ринку не така, якою була на початку війни. Вона почала досить суттєво звужуватися. Якщо на початку війни ми бачили в обмінниках, що курс коливався на рівні близько 40 гривень за долар, то сьогодні середній курс на готівковому ринку 31,63-32,05. Це не дуже широкий спред і це нас тішить", - зазначив він.

За словами глави Нацбанку, наблизився до ринкового рівня також курс гривні за кордоном. Цьому, за його словами, сприяло підписання угоди з Національним банком Польщі.

"Ми підписали окрему велику угоду з Національним банком Польщі. Ми готові викупити за цією угодою 10 мільярдів гривень, конвертованих українцями у злоті. У разі потреби ця сума може бути збільшена. Спочатку за кордоном були неринкові курси. Однак після того, як ми запровадили цю програму, курси стали більш-менш наближеними до ринкових", - зазначив Шевченко.

За його словами, фактичні обсяги проданої українцями за кордоном готівкової гривні виявилися значно менші, ніж очікувалось.

Він також додав, що ситуація на валютному ринку дозволяє найближчим часом розглянути деякі послаблення щодо валютообмінних операцій.

"У принципі, ми вже їх робимо. З останнього: ми розширили перелік транскордонних переказів для волонтерів та скоротили граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями. І можу вас запевнити: це не кінець. Ми хочемо пом’якшувати наші обмеження, зважаючи на стабільну роботу банківської системи", - зазначив очільник НБУ.

Водночас він попередив, що скасування обмежень НБУ буде проводити досить повільно.

"Ввести обмеження досить легко, але скасовувати їх треба поступово. Те, що можливо робити в умовах воєнного стану – це поетапно послаблювати обмеження. Для нас головне, що банківська система ліквідна, що вона працює. Тепер треба поступово повертати весь обсяг притаманних їй функцій", - наголосив він.

Нагадаємо, 24 лютого НБУ зафіксував курс долара на рівні 29,25 грн.