UA / RU
Підтримати ZN.ua

KSE: При жорсткому карантині Україна втратить 5,4% ВВП, при помірному - 5,1%

Повторне введення жорстких карантинних обмежень призведе до втрати додаткових 0,3% ВВП

Падіння ВВП України в 2020 році при жорсткому карантині складе 5,4%, при помірному – 5,1%, йдеться в матеріалах дослідження Київської школи економіки (KSE).

"За оцінками епідеміологічної моделі KSE, насичення/пік захворюваності припаде на грудень 2020 року, що має привести до зниження темпів захворюваності в 2021 році, тому не буде необхідності в жорстких карантинних обмежень в 2021 році", - пишуть аналітики.

При цьому сценарії Україні доведеться вдатися до режиму жорсткого карантину, який можна порівняти з квітневим - з зупинкою закладів харчування, надання побутових послуг, освітніх установ, з переводом співробітників на дистанційний режим.

"За нашими розрахунками, повторне введення жорстких карантинних обмежень (як закриття транспортного сполучення і заборона роботи бізнесів сфери послуг) призведе до втрати додаткових 0,3% ВВП, або до рівня" мінус "5,4% ВВП", - зазначено в матеріалах.

"У разі введення в листопаді-грудні жорсткого локдауну четвертий квартал (2020 року) покаже падіння близько 3,5% ВВП", - вказується в матеріалах дослідження KSE.

Сценарій "помірного карантину" в листопаді-грудні на рівні вересня призведе до "вибування" близько 150 тис. співробітників на квартал - це зайняті громадяни, у яких або офіційно діагностували COVID-19 (середній період непрацездатності - три тижні), або контактні, або самоізолювався особи (як мінімум на тиждень).

Очікується також, що кількість смертей серед працездатного населення досягне 5,5 тис. осіб.

При такому сценарії падіння економіки країни складе 5,1% ВВП у 2020 році, резюмують автори дослідження.

Раніше моделювання Київської школи економіки (KSE) показало, що в разі дотримання карантину вихідного дня до кінця 2020 року в Україні внаслідок коронавірусної інфекції COVID-19 може померти від 17 до 33 тисяч осіб.