UA / RU
Підтримати ZN.ua

КС через підприємство Коломойського може забрати у держави 7 млрд - ЦПК

Завод Коломойського оскаржив дії НАБУ.

Конституційний суд повинен прийняти рішення про те, чи має право Національне антикорупційне бюро через суди визнавати недійсними договори, порушення яких були виявлені в ході розслідування. У розкладі суду зазначається, що закрите засідання КС призначене на 27 березня. Про це пише ЕП.

Виробництво суд відкрив в жовтні 2018 щодо скарги "Запорізького заводу феросплавів" - підприємства, яке контролюється групою "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У Антикорупційного бюро є повноваження просити суд визнати недійсними угоди фігурантів кримінальних розслідувань в топ-корупції.
Завод Коломойського вважає ці повноваження неконституційними.

За даними "Центру протидії корупції", держава втратить близько 7 млрд грн, якщо КС вирішить, що НАБУ діяло незаконно.

Активісти зазначають, що скасування угод через суд - це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще триває розслідування у справі і ще не винесені вироки.

За 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнано недійсними 92 сумнівні угоди.

"Завдяки цій роботі юристів НАБУ держпідприємствам повернуться 7 млрд грн. Якщо ж Конституційний суд винесе рішення на користь компанії Коломойського, ми втратимо ці гроші", - пояснює юрист ЦПК Олена Щербань.

У 2017-2018 роках саме за цією процедурою, яку хоче скасувати Запорізький завод феросплавів, НАБУ скасував кілька його договорів.

Через це завод Коломойського повинен повернути державному Запоріжжяобленерго борг в 164,9 млн грн.

Повідомлялося, що понад 50 відсотків виробництв Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не розглядаються в суді. Зазначалося, що в 52 випадках з 189 справ, в яких детективи НАБУ завершили досудове розслідування, а прокурори САП направили обвинувальні акти або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності в судові інстанції, судді не призначили навіть підготовче засідання.