UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремлю доведеться відібрати долар у росіян і компаній – Washington Post

Оглядач пише, що російським банкам необхідна фінансова допомога в доларах, які закінчуються в уряду.

Будувати економіку на продажу нафти, як це робить Росія – погана ідея, адже обвал цін на нафту спричиняє економічну кризу, яка переростає у валютну, а потім стає фінансовою кризою. А вона, в свою чергу, посилює економічні труднощі країни, від яких не врятують заяви про "вирвані зуби російського ведмедя".

Про це пише Метт О'Браян на сторінках The Washington Post, нагадуючи про вчорашню прес-конференцію президента Володимира Путіна. Оглядач підкреслює, що в реальності російським банкам вже зараз гостро необхідна фінансова допомога. Кредитний відсоток, за яким фінустанови Росії нараховують один одному кредити, вже виріс до 28,3%. Це значно вище, ніж в 2008 році, коли кризу переживав весь світ.

Центробанк заявляє, що банки Росії можуть припинити сповіщати ринок про свої збитки і використовувати старий обмінний курс у для підрахунків вартості своїх активів і у внутрішній бухгалтерії. Але це не вирішить проблему, а лише заховає її за "потьомкінським балансом".

"Російському уряду доведеться забезпечувати банки справжніми грошима, такими, як долари, щоб вирішити кризу кредитування", - йдеться в статті.

Але тверда валюта у резервах Росії може дуже швидко закінчитися. Оглядач нагадує, що останнім часом Центробанк безрезультатно витратив 80 мільярдів доларів на підтримку рубля. В Москві заявляють, що в резервах є ще 400 мільярдів доларів. Однак лише половину цих грошей Кремль може реально використати.

"Уряду Росії потрібно більше доларів. І найлегший спосіб їх отримати – це перекрити доступ до валюти російському населенню і компаніям. Економісти називають такий хід контролем над обігом капіталу", - йдеться в статті.

Читайте також: Російські військові в Україні заважають дотриманню прав людини - ООН

О'Браян пише, що Москва вже почала відстежувати продаж валюти великими експортерами і хоче вказувати компаніям, коли саме їм продавати долари. Оглядач іронізує, що Путін для цього процесу може знайти "яскраву ведмежу метафору", але на ділі це ніщо інше, як контроль за рухом капіталу.