UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кредитори України відмовляються брати участь у переговорах щодо боргу - Мінфін

Якщо переговорів не буде, то наслідки будуть не вигідні всім, в тому числі і власникам облігацій.

Зовнішні кредитори України відмовляються приймати участь в переговорах щодо боргу. Про йдеться на сайті Міністерства фінансів України.

"Міністерство фінансів України висловлює свою стурбованість підходом Комітету кредиторів (ad-hoc committee), які представляють власників зовнішніх боргових зобов'язань України і відсутністю готовності з їх боку участь у переговорах", – йдеться в повідомленні.

Якщо переговори з боргової операції Украины не відбудуться, то альтернативний розвиток подій буде не вигідним і для власників облігацій, вважають в українському фінансовому відомстві.

Крім того, в Мінфіні зазначили, що хочуть домовитися з власниками боргових зобов'язань в рамках процесу, який відбувається прозоро, відповідально і сумлінно.

"Незважаючи на те, що Україна і МВФ неодноразово говорили, що в результаті боргової операції повинні бути досягнуті всі три її мети (ліквідність, стійкість і платоспроможність), комітет у своїх публічних заявах зосереджується виключно на аспекті ліквідності, і відмовляється визнати необхідність досягнення мети стійкості боргу", – йдеться в повідомленні.

Відомство також стурбоване тим, що замість взаємодії в процесі переговорів, комітет вважає за краще використовувати неконструктивні засоби спілкування через ЗМІ.

Україна і її кредитори до червня поточного року повинні прийти до згоди щодо рівня боргового навантаження, вважають у Мінфіні.

"Україна і її власники боргових зобов'язань повинні домовитися про досягнення цілей прийнятного рівня боргового навантаження та обслуговування боргу, визначених програмою МВФ, до червня. Міністерство фінансів, як і раніше, переконаний, що угода може бути досягнуто, і в інтересах усіх сторін – забезпечити фінансову стабільність і боргову стійкість країни", – йдеться в заяві.

Читайте також: Міжнародні кредитори відкладають плани надати позики Києву через корупцію - Reuters

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько назвала червень критичним місяцем для реструктуризації боргу України. Міністр також нагадала, що досягнення такої домовленості важливо для отримання другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою EFF.

Також у Мінфіні зазначили, що програма МВФ для України вимагає продовження строків погашення боргу держбанків, а не їх списання.

При цьому вже в лютому 2015 року міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що в рамках реструктуризації боргу Україна хоче заощадити $ 15 млрд за 4 роки за рахунок переговорів з кредиторами.