UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кредити в Україні такі дорогі через неякісну бюджетну політику уряду

Через те, що закладені урядом до бюджету макропрогнози дуже рідко відповідають реальній ситуації, досягти зниження депозитних ставок, а за ним, відповідно, і зниження вартості кредитів, неможливо.

Низька якість бюджетної політики з нереалістичними макрооцінками провокує недовіру до дій уряду і призводить до формування ризиків, які закладаються у вартість ресурсів на фінансовому ринку і викликають значну різницю у ставках між гривневими і валютними вкладами.

Таку думку висловив старший радник "Альфа-Банку" (Україна) Роман Шпек під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"При такій якості бюджетного планування досягти зниження депозитних ставок неможливо. Ми цього року бюджет розраховували при середньому курсі 8,4 грн/$, і пишаємося, що у нас курс стабільно 7,99. А скільки доходів бюджету тільки за рахунок масштабу цифр недоотримано, і що інфляція нижча, ніж передбачалося за макроекономічними показниками, і курс нижчий, і що ВВП нижчий за прогноз? І скільки витрат потрібно профінансувати за рахунок додаткової викупівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) та інших інструментів?", - каже фінансист.

Шпек також звернув увагу, що Мінфін для фінансування потреб та покриття міжкасових розривів дефіциту бюджету здійснює позики під 14,3%. "Хіба це крок у напрямку зниження ставок депозитів? Ні", - додав експерт.

За словами ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, щоб "прибрати" оцінку девальваційних ризиків з вартості гривневого ресурсу на ринку, владі доцільно переходити до політики плаваючого курсу. "Коливання курсу - це нормальне ринкове явище. Штучне заморожування - шкідливе", - констатував експерт. !zn

Читайте також:

У Федерації роботодавців назвали проект держбюджету-2014 нереальним

Банки згортають іпотечне кредитування через відсутність довгострокових ресурсів