UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кредит СБ на $ 300 млн на модернізацію системи соцдопомоги знову хочуть витратити неефективно - Розенко

У 2008-2013 роках на ці цілі вже витрачено кілька сот мільйонів, але мало що змінилося.

З реалізацією проекту модернізації системи соціальної допомоги населенню, на який минулого року було отримано позику від СБ в $ 300 млн, є певні труднощі, заявив в бесіді з ZN.UA міністр соціальної політики Павло Розенко.

Є багато охочих витратити цей кредит так само неефективно, як і попередній: "Перш за все ті, хто займався цим проектом в минулому, вигравав тендери на купівлю обладнання, створював. Діють через міжнародні організації, які рекомендують нам вкладати новий позику СБ в старі розробки".

Проект складається з двох частин. Перша: фінансова допомога в $ 200 млн, перераховується безпосередньо в Держбюджет при виконанні деяких умов: певні реформи і параметри соціальної політики. У загальній складності за виконання "маяків" в бюджет надійшло вже близько $ 50 млн. Близько 20 млн з них – за збільшення адресності соціальних виплат малозабезпеченим.

Друга частина - $ 100 млн на цільові програми. З них близько 40 млн - на деінституалізацію і створення системи соціального інспекторату. За словами Розенка, "гроші будуть вкладатися в підтримку ДБСТ, реабілітаційних установ, центрів денного перебування". "Ми створюємо умови для поступової відмови від інтернатів. Це - наш пріоритет", - говорить він. Йдеться про пілотний проект у п'яти областях. Хоча фахівці вважають, що на цю суму можна реформувати всю сферу.

Ще близько $ 55 млн виділено на створення і запуск спільного інформаційного простору в системі соцзахисту. У 2008-2013 роках на це вже було витрачено близько $ 200 млн кредиту, але нова інформаційна система так і не запрацювала.

Незважаючи на те, що цей, $ 300-мільйонний кредит від СБ ще не освоєний, у Мінекономрозвитку вже лежить обґрунтування щодо нової позики - на $ 200 млн. Завдання проекту "Соціальна підтримка територіальних громад", який буде курирувати Мінсоцполітики, аналогічні попереднім. І, згідно з висновками експертів, не містять реальних заходів, а є декларацією про намір витратити гроші.

Більше читайте в інтерв'ю Алли Котляр та Юлії Самаєвої з Павлом Розенком "Ми уникнули соціальних бунтів" в свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".