UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни G-20 звинуватили Європу в нерішучості при боротьбі з кризою

Прийняття рішучих заходів у боротьбі з борговою кризою вимагають від ЄС країни «великої двадцятки». Глава МЗС ФРН Гідо Вестервелле відкинув критику республіканців США з приводу того, що Європа нібито сповзла до соціалізму.

Група 20 найбільших індустріальних країн та країн з перехідною економікою закликала Європу до більш рішучих заходів у боротьбі з борговою кризою в єврозоні.

Представник Мексики, яка наразі головує в організації країн «двадцятки», визнав, що Європа вже зробила важливі кроки в даному напрямі. «Водночасно абсолютно зрозуміло, що цих заходів недостатньо», - констатував заступник міністра фінансів Мексики Херардо Родрігес на завершення дводенних консультацій представників країн «двадцятки» в Мехіко в п'ятницю, 20 січня, повідомляє агентство Reuters.

Агентство відзначає, що багато учасників зустрічі вважають нинішню боргову кризу в країнах єврозони головною небезпекою для світової економіки. У суперечках з приводу збільшення капіталу Міжнародного валютного фонду (МВФ) в інтересах боротьби з кризою в єврозоні сторонам не вдалося досягти прориву. Родрігес назвав консультації хорошим початком, проте вказав, що з конкретних деталей одностайності поки не досягнуто.

Один з учасників зустрічі в Мехіко повідомив Reuters, що країни «двадцятки» хотіли б подвоїти капітал МВФ за допомогою двосторонніх кредитів, однак із цим планом не згодні США і низка інших країн, які вважають, що спочатку певні кроки мають зробити європейці.

Вестервелле не погодився з критикою республіканців

Тим часом міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле в ході візиту в США рішуче виступив на підтримку дій уряду ФРН у боротьбі з борговою кризою і категорично відкинув звинувачення республіканців в тому, що Європа нібито сповзла до соціалізму. Зв'язавши критику республіканців з тим фактом, що зараз в США розгортається кампанія з виборів президента, Вестервелле підкреслив, що з соціалізмом Європа остаточно покінчила ще 20 років тому, причому за підтримки тих же США.

Німецький міністр також висловив упевненість в тому, що в США «є багато союзників, які аж ніяк не підтримують ці різкі висловлювання на адресу Європи». Вестервелле пояснив, що європейці в боротьбі з кризою євро прагнуть до солідного, довгострокового рішення. «Ми не вважаємо, що з борговою кризою можна впоратися шляхом друкування все нових грошей або шляхом накопичення все нових боргів, - підкреслив він. - Ми переконані в тому, що необхідні структурні реформи».

Держсекретар США Хілларі Клінтон висловила підтримку уряду Німеччини в його зусиллях, спрямованих на подолання кризи в єврозоні. «Ми підтримуємо німецькі рішення, німецькі заходи зі зміцнення довіри і німецьке лідерство», - заявила вона після зустрічі з Вестервелле 20 січня у Вашингтоні.

Читайте також