UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни ОПЕК можуть зібратися на позачергову зустріч через різке падіння цін на нафту

Деякі держави картелю не мають наміру чекати п'ять місяців до наступного чергового засідання ОПЕК, запланованого на 4 грудня.

Країни 3 ведуть переговори про можливість проведення екстреного засідання в умовах різкого падіння цін на нафту, обумовленого надлишковими поставками сировини на ринок, заявив міністр енергетики Алжиру Салах Хебрі.

Наступне засідання ОПЕК у Відні заплановано на 4 грудня поточного року, проте, за словами Хебрі, держави ОПЕК можуть скликати позачергове засідання до цього часу, повідомляє агентство Bloomberg.

Падіння цін на нафту пов'язане з "надлишковими поставками нафти, зниженням попиту в Китаї і угодою по Ірану, які мали свій вплив на ринок", зазначив Хебри.

Країни ОПЕК 5 червня 2015 року прийняли рішення про збереження поточної квоти на видобуток нафти - 30 млн барелів на добу (б/с), прагнучи захистити свою частку ринку в умовах зростаючого виробництва сланцевої нафти в США.

Тим часом, середній обсяг видобутку нафти країнами ОПЕК перевищує діючу квоту щомісяця з травня 2014 року.

Нафта дешевшає шостий тиждень поспіль. Напередодні 6 серпня нафта Brent впала нижче психологічної позначки в $ 49 вперше з початку січня на побоюваннях щодо надлишку сировини на ринку. В цілому ціни на нафту впали більш ніж на 25% з пікового рівня 2015 року, зазначеного в червні, позначивши "ведмежий" тренд на нафтовому ринку.

На частку ОПЕК припадає близько 40% світового видобутку нафти. У той же час в останні місяці частка ОПЕК на світовому ринку нафти скоротилася до мінімуму з 2003 року. ОПЕК втратила виручку та скоротила частку на ринку.

Голова ради директорів лівійської National Oil Corp. Нагі Элмаграби сказав, "ми підтримуємо скликання позачергового засідання ОПЕК". "Світові поставки повинні бути скорочені для того, щоб підняти ціни", - вважає він.

У той же час чотири представники ОПЕК на умовах анонімності заявили агентству Bloomberg про те, що в картелю немає планів проведення екстреного засідання.

"Країни Перської затоки, ймовірно, як і раніше будуть противниками такого наради", - зазначає головний нафтовий аналітик Energy Aspects Амріта Сен.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.