Країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР) та їхні партнери (Єгипет, Гвінея, Мексика, Таджикистан, Таїланд) хочуть подолати залежність від долара. При цьому вони мають намір поступово витісняти долар у взаєморозрахунках. Про це журналістам розповів голова ВЕБ Сергій Горьков, пише gazeta.ru.
За його словами, це дасть ВЕБу можливість відкривати кредитні лінії між банками, що входять у БРІКС, не тільки в юанях.
"Було тільки в юанях, а тепер ми маємо можливість відкривати лінії як в юанях, так і в інших валютах", - пояснив Горьков.
Він також нагадав слова китайського лідера про те, що зовнішні інвестиції країн БРІКС склали 7 млрд в 2016 році. Але лише 5% інвестицій пройшли між країнами "п'ятірки".
У прийнятій за підсумками саміту БРІКС декларації лідери країн відзначили, що домовилися підтримувати тісний зв'язок з метою розвитку співробітництва у валютній сфері у відповідності з мандатом центральних банків кожної країни, в тому числі за допомогою валютних своп-операцій, розрахунків у національній валюті і прямих інвестицій у національній валюті, якщо це доцільно, а також вивчити інші модальності співробітництва у валютній сфері".
Гендиректор Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв дав зрозуміти, що країни-члени БРІКС готові йти далі - обговорювалася тема створення кріптовалюти країн блоку.
Про розвиток цифрової економіки говорив також і Володимир Путін.
"Цифровізація стає одним з локомотивів глобального зростання і відіграє значну роль у підвищенні продуктивності праці, якості життя. Нові технологічні рішення повинні допомогти виходу на ринки держав БРІКС не тільки великих компаній, але і малого і середнього бізнесу", - сказав Путін.
Нагадаємо, що в січні БРІКС переживала кризу. Повідомлялося, що БРІКС більше не існує, його замінив ТІККС.