UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни G7 готові підтримати обмеження цін на російську нафту – Financial Times

Остаточне рішення збираються оголосити пізніше у п'ятницю.

Країни G7 готові домовитися про обмеження ціни на закупівлю російської нафти, щоб обмежити доходи Кремля від експорту та його можливість фінансувати війну проти України, повідомляє Financial Times.

Міністри фінансів США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Канади та Японії офіційно висловлять свою політичну підтримку цьому кроку на віртуальній зустрічі в п’ятницю вдень, за словами п’яти офіційних осіб, поінформованих про переговори.

Обмеження буде запроваджено одночасно з ембарго ЄС на імпорт російської нафти. Двоє чиновників сказали, що захід набуде чинності 5 грудня для сирої нафти та 5 лютого для нафтопродуктів.

Обмеження ціни має підтримку Європейської комісії, але потребує ще підтримки з боку держав-членів ЄС. Офіційні особи також заявили, що для того, щоб він був найбільш ефективним, йому знадобиться підтримка третіх країн, які купують великі обсяги російської нафти, наприклад, Індії.

«Обмеження ціни гарантує, що кожна країна може отримати найнижчу можливу ціну, і це добре для світу», – сказав Джеймс О’Браєн, координатор санкцій Державного департаменту США.

Ціни на енергоносії різко зросли після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому, за яким послідувала низка західних санкцій проти Москви та спроби країн припинити купувати російську нафту. Зростання цін принесло Кремлю надприбуток від експорту.

Читайте також: В Кремлі відпрацьовують варіант застосування нафтової зброї проти ЄС — експерт

G7 у червні погодилася вивчити способи обмеження доходів Москви без підвищення світових цін. Відтоді офіційні особи США працювали над досягненням консенсусу в G7 щодо контурів обмеження та способів його впровадження. Керівники нафтової промисловості та деякі урядовці G7 висловили скептицизм щодо того, як працюватиме обмеження та чи прийме його достатньо країн.

У четвер Росія пригрозила припинити продаж нафти будь-якій країні, яка прийме механізм обмеження цін.

Речник Кремля Дмитро Пєсков у п'ятницю заявив, що цей крок буде «абсурдним рішенням» і «приведе до значної дестабілізації нафтових ринків». О’Браєн на це відповів: «Росія повинна підтримувати свою енергетичну машину в робочому стані та потребує грошей. Що їй робити - це її рішення».

Раніше Міненерго РФ визнало, що переорієнтувати нафтовий експорт складно, а інвестиції під загрозою через санкції. Про це пише Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» у матеріалі «Навіщо Міненерго Росії (ДЕЗ) інформує Кремль».