UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кошти на власний бізнес: у міністерстві розповіли про один напрямок ветеранської політики – Лапутіна

Міністерство у справах ветеранів відзначає ефективність грантової програми для підтримки ветеранів – підприємців.

Понад 400 підприємств ветеранів отримали від 500 тис. до 3 млн грн на розвиток власного бізнесу. Про це розповіла міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час прямого ефіру національного телемарафону «Єдині новини», повідомляє урядовий портал.

Український ветеранський фонд Мінветеранів проводить конкурсні грантові програми для ветеранів–підприємців, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів. За цей час понад 400 переможців отримали гроші на розвиток власного бізнесу. За словами міністерки, на ці кошти ветерани-підприємці можуть купувати обладнання, залучати інших членів родин чи ветеранів до працевлаштування, сприяти розвитку нашої економіки.

«Вони отримують кошти для свого бізнесу і платять податки, які повертаються в державу. Це також сприяє нашим захисникам і захисницям, які вже демобілізувалися, інтегруватися у суспільне та економічне життя», – розповіла Юлія Лапутіна.

Читайте також: 1500 доларів на розвиток бізнесу: фермери можуть отримувати грошову допомогу від міжнародної організації

За її словами, вже є успішні приклади, коли ці гранти підтримали ветеранський бізнес у сільському господарстві, фермерстві і тих, що працюють на підтримку наших захисників і захисниць. Зокрема, один із кейсів – виготовлення військового спорядження для воїнів від дружини військового. Або проект від демобілізованого захисника, який за унікальною технологією допомагає розмінуванню територій.

«Крім того, що вони розвивають економіку нашої країни в період, коли вона цього якнайбільше потребує, вони ще й підтримують оборону. Це дуже важливо», – зазначила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, в міністерстві вважають, що кількість громадян, які матимуть статус ветерана після війни, збільшиться у 4 рази, отже, вже зараз слід розробляти ефективні механізми ветеранської політики стосовно 4-5 млн осіб.

17 жовтня 2023 року Європарламент проголосував за виділення 50 мдрд євро на створення спеціального фонду для відновлення України Ukrainian Facility. Цей проєкт передбачає надання уряду України фінансової допомоги у вигляді грантів і низьковідсоткових позик на період 2024–2027 років. Серед пріоритетних економічних галузей уряд визначив аграрну й переробну промисловості. Додаткове фінансування галузі — це дуже важлива справа, але лише самих грошей буде замало. Більше про напрямки фінансування читайте у статті Івана Таршина «Агропереробка: є гроші, куди їх витрачати?».