UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кошти на рахунку уряду зросли до рекорду

Ще на початку року на рахунках уряду Яценюка було всього трохи більше 3 млрд грн.

Залишки коштів на єдиному казначейському рахунку уряду до початку вересня 2015 року склали 45,853 млрд грн. Це більш ніж у 3,5 рази (на 32,441 млрд) більше, ніж у минулому році – 13,412 млрд грн у вересні-2014.

За минулий місяць обсяг коштів зріс на 12,58 млрд грн – на початку серпня-2015 залишки на ЄКР становили 33,271 млрд грн, повідомляється на сайті Державної казначейської служби України.

Ще на початку року, на 1 січня, на рахунках уряду було всього трохи більше 3 млрд грн.

Відзначимо, до нинішнього рекордного 2015 року, найбільший рахунок був зафіксований в лютому 2006 року – тоді уряд Юлії Тимошенко мав 19,480 млрд грн. В цілому відносно великий рахунок уряду спостерігався лише у 2006-2008 роках, коли залишки стабільно перевищували півтора десятка мільярдів.

Читайте також: Абромавічус очікує зростання економіки вже в 2015 році

kmu.gov.ua

Буквально кілька днів тому прем'єр Арсеній Яценюк похвалився великим рахунком Кабміну і резервами НБУ. Він заявив, що уряду вдалося збільшити до $ 12 млрд золотовалютные резерви країни, і зібрати на рахунках близько 65 млрд грн, половина з яких - у валюті.

У той же час, як пише ZN.UA Юлія Самаєва у статті "Стабільне погіршення", в той час як місія МВФ погіршує українські макропрогнози, говорячи про падіння ВВП на 9% і зростання інфляції - на 46%, Державна фіскальна служба звітує про збільшення бюджетних надходжень, а міністр фінансів говорить про економічної стабільності.

"Такі різні погляди на економічну ситуацію не можуть не викликати збентеження. Втім, бажання уряду прикрасити дійсність можна зрозуміти, незрозуміло тільки його небажання робити якісь дієві заходи для виправлення поточної ситуації. Адже економіка України продовжує скорочуватися день від дня, а відбуваються зараз безконтрольно економічні процеси будуть мати далекосяжні наслідки.

У свою чергу Юрій Сколотяний у статті "Відкладено на (без)перспективу" пише, що уряд, домовившись про часткове списання і чотирирічної відстрочку виплати значної частини зовнішнього державного боргу, забезпечило собі і країні тимчасовий перепочинок. Не скориставшись якою, для кардинального нарощування інвестицій, Україна в черговий раз прирікає себе на животіння серед країн третього світу у центрі Європи.

"На жаль, розраховувати на більший, ніж так званий відновлювальний, зростання на "відскоку" багатостраждальної вітчизняної економіки поки не доводиться", - пише оглядач.