UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конституційний суд Німеччини схвалив механізм порятунку єврозони

Федеральний конституційний суд Німеччини визнав створення антикризового європейського стабілізаційного фонду ESM таким, що не суперечить основному закону ФРН, але з застереженнями. ESM зможе приступити до роботи вже в найкоротші терміни.

Створення в єврозоні постійного антикризового фонду (європейського стабілізаційного механізму - ESM) не порушує принципів основного закону ФРН в разі дотримання певних застережень, таке рішення ухвалив у середу, 12 вересня, в Карлсруе федеральний конституційний суд Німеччини.

Найважливіша умова, визначена суддями - гарантії того, що межею фінансових зобов'язань Німеччини, що бере участь в ESM, є сума 190 млрд євро.

Позов, за яким було прийнято рішення, вважається наймасштабнішим в історії ФРН. Заяви у вищу судову інстанцію про неправомірність створення фонду допомоги кризовим країнам єврозони подали понад 37 тис. громадян Німеччини. В цілому суть претензій заявників зводилася до того, що створюваний в єврозоні фонд ESM загрожує Німеччині «незворотними фінансовими ризиками».

ESM створювався як постійний фонд допомоги кризовим країнам єврозони. Загальний обсяг капіталу складе 700 млрд євро. 80 млрд - це прямі внески 17 країн-засновників ESM. Найбільше грошей - 23 млрд євро - вносить Німеччина, яка при цьому практично отримує право вето в раді розпорядників фонду. Решта 620 мільярдів - це гарантії і поручительства країн єврозони. При цьому максимально допустима сума гарантій Німеччини - і це було підкреслено в рішенні Конституційного суду - 190 млрд євро. Рішення про участь ФРН у створенні фонду було схвалено бундестагом 29 червня.

Після того як конституційний суд Німеччини відхилив позови супротивників стабілізаційного фонду, ESM зможе приступити до роботи вже в найкоротші терміни. !zn

Читайте також:

Європейський центробанк оголосив радикальний план порятунку єврозони

МВФ заявив, що світ може бути спокійний за євро

Німецька опозиція заблокувала план Меркель з порятунку єврозони

Британський журнал визнав Меркель найнебезпечнішим європейським політиком