UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конфіскація активів РФ: на Швейцарію тиснуть США та країни Східної Європи

В Швейцарії вважають, що конфіскація не обмежиться активами Росії.

США та інші країни почали тиснути на Швейцарію, щоб отримати доступ до російських активів задля відновлення України після війни. Про це пише швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung.

Відомо, що Швейцарія заблокувала чимало російських активів – фінансових активів на суму близько 7,5 млрд франків плюс 15 об'єктів нерухомості. Однак із подальшим використанням їх виникли складнощі.

Цінність приватної власності

За словами міністра закордонних справ Ігнаціо Кассіс, конфіскація коштів у країн чи приватних осіб - справа делікатна для Швейцарії.

Однак це питання є великою міжнародною темою.

Кілька джерел у різних відомствах кажуть, що тиск на Швейцарію й далі посилюватиметься. Ця тема лунає під час численних неформальних контактів. За конфіскацію виступають США, країни Східної Європи та Україна.

Федеральний уряд Швейцарії відреагував на дискусії і створив робочу групу з вивчення цього питання.

Скільки саме коштів Нацбанку Росії зберігається у Швейцарії, невідомо. Швейцарський національний банк (SNB) не має з ним жодних ділових відносин. До 2 відсотків коштів центрального банку Росії зберігають в швейцарських банках, але не в SNB.

Постраждати можуть не лише росіяни

Проти конфіскації російських активів виступає Франц Грютер, який очолює Комісію із зовнішньої політики Швейцарії.

"Ми не повинні раптово відмовлятися від наших принципів верховенства права", - сказав він.

Грютер побоюється, що інші конфлікти також призведуть до експропріації.

У листопаді США внесли до свого санкційного списку кілька швейцарських компаній і громадян. Серед них - Олександр-Вальтер Штудхальтер та низка пов'язаних з ним фірм. Вашингтон звинувачує уродженця Люцерна в тому, що він є центральною фігурою у мережі російського олігарха Сулеймана Керімова.

Читайте також: ЄС хоче використати заморожені російські активи для фінансування відновлення України

Крім того, Мінфін США вніс до списку санкцій виробника чіпів Milur і його директора Жака Паше. Як повідомляє видання, ця компанія допомогла обходити санкції проти російської військової промисловості.