Ще з весни 2014-го постмайданівська влада, зокрема Держгеонадра, як розповів її голова Дмитро Кащук, намагається розплутати клубок проблем, утворений привілейованими колись надрокористувачами, як ТОВ "Голден Деррік", ТОВ "СПК-Геосервіс" та їм подібні.
Але, як пише в своїй статті "Чиї ви, надра, будете?" дял ZN.UA Алла Єрьоменко, навмисне створені юридичні колізії уповільнюють справу. Як відомо, ситуація навколо газової "прокладки" Януковича-Ставицького "СПК-Геосервіс" тягнеться вже тривалий час.
Ще навесні екс-міністр Мохник впевнено заявляв, що уряд має чотири варіанти вирішення проблеми 10-процентної частки ТОВ "СПК-Геосервіс" в УРП із Shell по Юзівській площі на користь державної компанії. Однак, як з'ясувалося, це питання досі так і не вирішилося.
"Ні на один запропонований варіант викупу/обміну свого пакета не погоджуються. Там начебто і керівництво змінилося, але вони все одно кажуть, що "дуже хочуть допомагати Україні видобувати газ", - сказав в інтерв'ю ZN.UA глава Держгеонадр Дмитро Кащук.
За його словами, навіть незважаючи на те, що Shell призупинила проект через форс-мажорні обставини - військових дій на частини ліцензійної площі. "Ми змушені продовжувати пошук компромісного рішення цивілізованим шляхом, розуміючи, що за цим спостерігають потенційні інвестори", - зазначив він.
"СПК Геосервіс" була створена трьома геологами - Сергієм Стовбою, Оксаною Хрящевською та Ігорем Попадюком - в 2007 році. Однак, на ринку висловлюються припущення, що насправді вона є ширмою для оточення колишнього президента Віктора Януковича. Договір з Shell про видобуток сланцевого газу був підписаний в січні 2013 року, з Chevron - в листопаді.