UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закупівлю харчів для ЗСУ заблокувала компанія екс-чиновника уряду Януковича

Компанія пов'язана з "Трейд Коммодіті" Андрія Адамовського. 

Суд частково задовольнив позовні вимоги ТОВ “Трейд Граніт Інвест” щодо оскарження вимог процедур закупівель продуктів харчування, оголошених "Державним оператором тилу" (ДОТ) 2 лютого. Про це свідчить постанова Шостого адміністративного апеляційного суду (колегія суддів у складі Володимира Кузьменка, Ярослава Василенка, Олени Ганечко), йдеться у повідомленні ДОТ.

Як пишуть "Наші гроші", судді наказали закупівельникам Міноборони знести жорсткі вимоги до постачальників харчів на користь попередників.

В ДОТ пояснили, що ТОВ “Трейд Граніт Інвест” пов'язують з колишньою групою "Трейд Коммодіті" Андрія Адамовського та екс-чиновника уряду Януковича Владислава Якубовського. Компанія є діючим постачальником харчування Міністерства оборони України, що неналежно виконує свої зобов’язання. Водночас, в ході судового розгляду справи позивач зазначив, що інших контрактів, окрім як з Міноборони, в нього немає.

Наразі юридична служба ДОТ вивчає деталі судового процесу: «Зазначимо, що оскарження стосувалось етапу закупівлі, який минув, тож всі оголошені раніше закупівельні процедури відбудуться в штатному режимі. Розкриття пропозицій учасників відбудеться сьогодні», - йдеться у повідомленні.

Серед вимог, які не влаштовували діючих постачальників Міністерства оборони, були:

Натомість, в рішення включена пропозиція позивача щодо наявності складських приміщень загальною площею не менше ніж 2000 кв.м.

Як пишуть "Наші гроші", суд виніс рішення 20 лютого, напередодні дня, коли мали відбутись аукціони в закупівлях послуг харчування для Збройних сил України на квітень-червень цього року (3,76 млрд грн, 3,07 млрд грн, 0,05 млрд грн, 0,42 млрд грн, 0,35 млрд грн, 0,49 млрд грн, 0,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 0,28 млрд грн, 0,28 млрд грн).

За рішенням суду, яке не підлягає оскарженню, ДОТ більше не має права вимагати в цих закупівлях, аби учасники його торгів мали докази проведення дезінсекційних та дератизаційних робіт на складських об’єктах у 2023 році. Також не можна вимагати використання касових апаратів не менш як на 50% заявлених складів.