Олігарх, губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський пропонує націоналізувати і експропріювати незаконно приватизовані в попередні роки підприємства.
Про це він заявив на недавньому засіданні Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, стенограму якого наводить "Українська правда".
На думку Коломойського, шлях, обраний у 2005 році - реприватизація урядом Тимошенко - "був складний і неправильний". На той момент, зазначає він, кожному підприємству потрібно було йти в Господарський суд, чіплятися до дрібниць, нюансів, доводити, що щось не так".
Коломойський пропонує окремим законом повертати в держвласність "просто кажучи вкрадені" підприємства.
"Я би повертав це за допомогою націоналізації і експропріації - окремого закону про націоналізацію. Як був окремий закон про особливості приватизації, точно також [потрібен] окремий закон про особливості реприватизації чи націоналізації", - пояснює він свою позицію.
При цьому, якщо склад злочину при приватизації підприємства не буде доведено ТСК чи Генпрокуратурою, то в такому випадку покупцеві могли б повернути гроші.
"Це і є покарання за поточним курсом. Припустимо, купили за копійки - всього 100 млн грн .. І от треба повернути ці гроші. За поточним валютним курсом це покарання", - пояснює він.
Якщо ж буде доведено, що це злочин і зэ лочинна змова, "тоді повинна бути експропріація - ніякого повернення грошей немає в погашення збитку державі".
"Чи готовий парламент до таких дій - питання. Мова йде про підприємства стратегічного значення. Їх раз-два і край. На двох руках не вистачить пальців" - резюмує олігарх.
При цьому якщо вибирати, що краще - зобов'язати власника доплатити за підприємство або повертати в держвласність - то Коломойський вибрав другий варіант.
При цьому він категорично негативно висловлюється про ідею відновити приватизацію в 2015 році: "Сьогодні треба все скуповувати - на ринку все дешево. Тому продавати сьогодні - божевілля". Тим більше, додає олігарх, приватизацію не можна застосовувати як засіб поповнення бюджету.
"Продаючи стратегічні активи, ми ставимо державу на межу виживання. Що ми і спостерігаємо протягом останнього року. Коли було тихо-мирно - не замислювалися, а тепер у нас держави з економічної точки зору немає" - говорить Коломойський.