Сьогодні повинні бути оголошені результати конкурсу на посади голови та члена правління Розрахункового центру. Про це повідомляє 112 з посиланням на StockWorld.
За інформацією сайту, мотивом для оголошення конкурсу стали скандали навколо схеми ОВДП з відмивання коштів. Мова йде про схему легалізації доходу публічними фізособами, які використовуючи ОВДП, отримують штучний дохід, декларують його і при цьому не платять прибутковий податок. Адже, як відомо, доходи фізосіб, отримані від операцій з ОВДП, не обкладаються прибутковим податком. У минулому році в ході нагляду у сфері фінмоніторингу фахівці Нацбанку виявили ряд операцій з ОВДП, які свідчать про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Особливістю проведення подібних операцій є купівля за більш високою ціною і продаж за нижчою ціною (тобто зі збитком) ОВДП з таким же ISIN кодом юридичними особами протягом короткого проміжку часу, в тому числі, одного робочого дня.
На першому етапі конкурсу на посаду голови правління подали документи 14 кандидатів. За даними джерел StockWorld, у другий тур пройшли 5 кандидатів. Зокрема, у другий тур пройшов Олег Васильович Ткаченко – протягом майже 10 років був головою правління "Української біржі".
"У роки його правління на "Українській біржі" був сплеск торгівлі ОВДП, який потім правоохоронці розслідували, і можливо це є причиною зміни правління РЦ", - відзначають в StockWorld.
Другий етап конкурсу на посаду голови правління РЦ відбувся у четвер, 6 червня. У п'ятницю, 7 червня, повинні бути оголошені результати конкурсу.
Нагадаємо, в листопаді минулого року на вітчизняному фондовому ринку вибухнув гучний скандал – СБУ провела низку обшуків на фондових біржах і в ключових гравців ринку з торгівлі цінними паперами. Об'єктами обшуків стали: "Укргазбанк", "Альфа-Банк" і банк "Альянс", які нібито діяли за попередньою змовою з працівниками біржі ПФТС, "Українська біржа", ТОВ "УниверКапитал", ТОВ "КУА "Універ Менеджмент" ТОВ "І-Інвест", "Майстер Брок", ТОВ "Навігатор-Інвест", "Інвестиційна фінансова компанія "АРТ Капітал", "Опексир Лімітед" (Opexier Limited, Кіпр), "Гринклиф Ентерпрайзис Лімітед" (Greencliff Enterprises Limited, Кіпр). Оперативниками було нібито встановлено, що протягом 2017-2018 років службові особи бірж через низку підконтрольних торговців цінними паперами, представників банківських установ організували механізм легалізації незаконних доходів і виведення коштів за кордон за допомогою державних облігацій (ОВДП).