UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишній депутат із Волині придбав понад 100 гектарів землі бійців АТО

Ділянки, які призначені учасникам АТО на Волині, належать іншим людям.

Під час дії в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення (до липня 2021 року) колишній народний депутат із Волині придбав понад 103 гектарів землі, що належала учасникам АТО. Про це йдеться у розслідуванні видання «Сила правди».

Зазначається, що 103 гектари - це майже 3% усієї землі сільськогосподарського призначення, що була виділена учасникам АТО на Волині. На даний час земля знаходиться у власності ТОВ «МГК Форест», що пов’язують із Сергієм Мартиняком.

ТОВ «МГК Форест» зареєстроване 25 листопада 2016-го року у Луцьку і входить до агропромислової групи «Пан Курчак». До кінця грудня 2021-го компанія офіційно належала Сергію Мартиняку, а згодом перереєстрована на Дмитра Ковбасюка, який раніше був підписантом у ще одній фірмі Мартиняка «Агідель».

Загалом у власності «МГК Форест» наразі наявні 52 земельні ділянки, більшість з яких розташовані поруч одна з одною. Крім того, право власності на деякі з них було оформлене в один день.

Ще понад 90 га, які раніше належали бійцям АТО, тепер опинились у власності підприємиці Катерини Смолки.

Близько 44 га землі учасникв АТО тепер опинились у власності ТОВ «Ліфер Груп». Це фірма Ганни Фелонюк, матері начальника Управління СБУ у Волинській області у 2015-2019 роках Юрія Фелонюка.

Упродовж 2014-2020 років учасники АТО/ООС на Волині отримали понад 2,7 тис. земельних ділянок загальною площею 3,5 тис. гектарів від управління Держгеокадастру у Волинській області.

Читайте також: СБУ викрила злочинні махінації з землями Міноборони

Повідомлялось, що тисячі угод з купівлі-продажу сільськогосподарських земель, які згідно з офіційними повідомленнями були укладені в Україні з моменту відкриття ринку землі, насправді торкнулися менше пів відсотка усіх сільгоспземель в Україні. 

Чи всі угоди купівлі-продажу сільгоспземлі, які були укладені за півріччя, справді здійснювалися простими українцями? У матеріалі ZN.UA описується кейс "Миронівського хлібопродукту", який придумав, як обійти ці обмеження із максимальними вигодами, коштом своїх співробітників і виключно у законний спосіб.  Про це пише Юлія Самаєва у статті - "Як Косюк хакнув земельну реформу".