UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв указав на плани РФ відмовитися від транзиту газу через Україну

Якщо будівництво "Північного потоку-2" буде продовжено, то ніхто не зможе змусити Росію відмовитися від відключення об'єктів ГТС на українському напрямку.

Росія виводить з експлуатації компресорні цехи, які забезпечують транзит газу до Європи через українську газотранспортну систему. Дії РФ свідчать, що вона не збирається забезпечувати гарантії транзиту газу через територію України в 2019 році, заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Газпром" заявив, що він виводить з експлуатації компресорні цехи на українському напрямку. Незважаючи на обіцянки та запевнення, які російський уряд нібито дав нашим європейським партнерам, Росія не збирається забезпечувати гарантії транзиту газу через ГТС України після 2019 року", - сказав Коболєв у коментарі інформагентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю, 28 грудня.

Глава "Нафтогазу" висловив упевненість, що РФ планує перекинути транзит на газопровід "Північний потік". А якщо буде продовжено будівництво "Північного потоку-2", то ніхто не зможе змусити Росію виконувати взяті на себе зобов'язання зі збереження транзиту через українську ГТС.

Коболєв закликав ЄС об'єктивно оцінювати загрози, які несуть дії РФ енергетичної безпеки Європи, а також техногенні ризики.

"Концентрація значної частини експортних маршрутів на півночі, відмова від транзиту газу через надійну і гнучку ГТС України призведе до суттєвого підвищення техногенних ризиків", - підкреслив він.

Коболєв нагадав, що на магістральних газопроводах "Газпрому" цього року сталося вісім великих аварій, а на українських - жодної. І чергова аварія в Росії поставить під загрозу поставки газу до Європи, так як "перекинути" транзитні обсяги на український напрямок після відключення обладнання вже не вдасться.

Раніше повідомлялося, що у ЄС сподіваються на збереження транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, незважаючи на те, що "Газпром" зірвав тристоронні переговори щодо транзиту, які були заплановані на вересень.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявляв, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі приблизно 3,5 мільярда доларів, що дорівнює майже 3% ВВП держави. Також Коболєв називав неприйнятними пропозиції "Газпрому" щодо транзиту після 2019 року.

Нагадаємо, що 5 березня "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів у суді.

У зв'язку з цим Україна направила позов проти Росії до Всесвітньої торговельної організації.

Докладніше читайте в інтерв'ю колишнього торгового представника України Наталії Микольської "Україна тільки вчиться відстоювати свої права у світі та на зовнішніх ринках"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".