UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв прокоментував пропозиції депутатів про зниження газових тарифів

Встановлювати ціну на газ в Україні має право лише уряд, а виконувати вказівки про тарифи може виключно "Нафтогаз".

Керівник"Нафтогазу України" вважає, що пропозиції окремих депутатів про зниження газових тарифів будуть ударом по бюджету України. До кінця року говорити про зниження тарифів немає можливості: будь-яке зниження приведе до зриву кредитних програм МВФ.

Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом встановити ціни на газ для побутових споживачів на обумовленому ринком рівні (близько 10 гривень за кубометр + доставка), тому жодних можливостей для зниження тарифів аж до кінця 2019 року немає.

Про це повідомив голова "Нафтогазу України" Андрій Коболєв, передають "Аргументи і факты.UA".

Встановлювати ціну на газ в Україні, за словами глави "Нафтогазу", має право лише уряд, а виконувати вказівки про тарифи може виключно "Нафтогаз". Президент України не залучений до цього процесу.

Коболєв додав при цьому, що будь-яка спроба знизити тарифи стане ударом для бюджету і може призвести до зриву кредитних програм МВФ, а в зв'язку з тим, що діюча програма розрахована на півтора року, то і парламентські вибори не можуть надати можливостей для зниження цін на газ.

"Зниження ціни на газ, на мою думку, буде неможливим з тієї простої причини, що це – головна умова співпраці з МВФ. Тому вважаю, що ніякого зниження ціни на газ не буде, тому що це економічно неправильно, це зробить неможливим нашу співпрацю з міжнародними партнерами, і це не потрібно", – заявив він.

В кінці лютого НАК "Нафтогаз України" прийняла рішення здешевити ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання. Тарифи будуть знижені на 14,5-15,1%, нові розцінки набули чинності з 1 березня 2019 року. Ціни будуть розрізнятися у тих споживачів, які купують газ з передоплатою і не мають заборгованостей і інших. Нова вартість газу коливатиметься від 7,4 грн до 8,16 грн за кубометр. При цьому витрати на доставку газу також сплачуватиме споживач.

27 лютого прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що після реформи Держслужби геології і надр буде запущено ряд аукціонів на продаж спеціальних дозволів на видобування газу і нафти, після яких український ринок заполонить видобутий газ, а формула підрахунку тарифів зміниться. Таким чином, вже до 2023 року Україна почне відмовлятися від закупівель газу за кордоном, а побутові споживачі в Україні зможуть розраховувати на істотне здешевлення газу.

Крім того, раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд може знизити ціну на газ для населення в 2 або в 4 рази при умові, що це не буде суперечити міжнародним домовленостям України з Міжнародним валютним фондом і ЄС.