UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв про заяву Путіна: Москва почала переговори щодо продовження транзиту газу

Президент РФ раніше сказав, що газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу через її ГТС.

Голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розцінив нещодавню заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу, як початок ведення переговорів. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Ну що ж, як ми і очікували, Москва почала переговори щодо продовження транзиту газу одразу після завершення виборів в Україні. Цей раунд провів російський президент з далекого Пекіну. Про потребу Росії у транзиті і готовність "Газпрому" укладати контракт на стандартних європейських умовах, звісно, не було жодного слова. Було про те, як Україна замерзне", - написав Коболєв.

Він зазначив, що "Газпром" не встигає побудувати і запустити всі необхідні газопроводи в обхід України до кінця року, тому сторони будуть змушені дійти угоди на європейських правилах.

"Слова очільника Кремля - артпідготовка перед наступними тристоронніми перемовинами у травні. В Єврокомісії і серед українських учасників переговорів ціну словам Путіна знають дуже добре", - додав голова "Нафтогазу".

Коболєв також підкреслив, що новий контракт на транзит повинен бути укладений за європейськими правилами, які віднедавна діють в Україні. Це, зокрема, дозволить "перенести точки передачі газу на східний кордон" – запропонувати потужності української ГТС іншим транзитерам газу, наприклад, європейським клієнтам "Газпрому", або продавцям газу з Середньої Азії.

27 квітня Володимир Путін заявив про те, що Україна залишиться без газопостачання, якщо не буде продовжено договір про транзит газу. Зазначимо, що газовий контракт, який регулює транзит газу РФ по території України, завершується 31 грудня.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу із РФ до Євросоюзу через ГТС України після 2019 року. "Нафтогаз" і Єврокомісія наполягають на збереженні транзиту й підписанні нового договору, який відповідає європейському енергетичному законодавству. Наразі наступна зустріч планується на травень.