UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коболєв "остудив запал" Міллера: Спочатку "Газпром" знизить ціну, потім "Нафтогаз" відновить імпорт

"Нафтогаз" запропонував "Газпрому" спочатку подумати над тим, як зробити російський газ дешевшим за реверсний європейський. І тільки потім вже заявляти, що Україна відновить його закупівлі.

Відновлення імпорту газу з РФ можливо за умови конкурентної (найнижчої) ціни та узгодження чергового "зимового пакету". Про це ще раз повідомили в НАК "Нафтогаз України" після того, як глава "Газпрому" Олексій Міллер поспішив заявити, що Україна "просить" відновити постачання російського газу.

"Позиція "Нафтогазу" є незмінною протягом останніх 1,5 років: закупівля газу у "Газпрому" можлива, якщо російська компанія запропонує нижчу ціну, ніж європейські постачальники", - йдеться в повідомленні прес-служби НАК у вівторок, 7 червня.

У "Нафтогазі" також зазначили, що в переговорах з "Газпромом" економічно обгрунтованою ціною російського газу будуть вважати "ціна на рівні "хаб мінус транспорт".

У НАК нагадали, що направили "Газпрому" пропозицію підписати доповнення до контракту, яке дозволить "Газпрому" повернутися в коло потенційних постачальників "Нафтогазу". Підписання такого документа є стандартною комерційною практикою між компаніями з 2014 року.

Це додаток покликаний врегулювати спірні питання щодо умов постачання російського газу в Україну протягом наступних трьох кварталів (з липня по березень 2016-2017 – ред.). і є частиною "зимового пакету".

У НАК також нагадали, що в останні місяці Україна до мінімуму скоротила імпорт газу у зв'язку з тим, що з третього кварталу (з початку липня) очікуються "найпривабливіші" цінові умови на європейському ринку газу.

Відзначимо, сьогодні раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер змушений був відреагувати на заяву глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, зроблену напередодні ввечері, про те, коли можуть початися поставки газу з Росії.

Зокрема Міллер заявив: "Так, дійсно, вчора ми отримали офіційний лист від керівника "Нафтогазу України" з проханням про відновлення постачань російського газу. Мова йде про дев'ять місяців: друге півріччя 2016 року і перший квартал 2017 року. Тобто, про усю майбутню зиму та період підготовки до неї. Зміна настроїв української компанії зрозуміла. Добовий обсяг реверсу з Європи скоротився в червні в 6,4 рази порівняно з травнем і в 16,8 рази порівняно з квітнем".

Україна не купує російський газ вже більше 190 днів, хоча ще кілька років тому Росія була спочатку єдиним, а потім основним постачальником "блакитного палива".