UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коаліція РПР закликає ВР до знищення корупції в оцінці майна

Депутатам пропонують прийняти законопроект № 2047-д.

З метою ліквідацію корупційної схеми електронних майданчиків-посередників у сфері оцінки нерухомого майна необхідно прийняти законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості (№2047). Документ доопрацьований Комітетом і пропонується депутатам під номером 2047-д. Про це повідомляє Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ (РПР).

Зазначається, що зараз кожен під час продажу або дарування нерухомості додатково сплачує 1800 грн 4-ом приватним майданчикам-монополістам. Формально це потрібно для реєстрації інформації зі звіту про оцінку в Єдиній державній базі даних Фонду державного майна. Раніше таку реєстрацію оцінювачі здійснювали безкоштовно та без посередників.

Корупційні майданчики де-факто лише передають інформацію через email, але ціну за це щоразу визначають на власний розсуд. Всі видатки перекладаються на споживачів послуг – громадян. Українці витратили на ці майданчики вже близько 1 млрд грн.

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів усіх парламентських фракцій ухвалити проект закону №2047-д у першому читанні. А також врахувати правки від громадських експертів при розгляді законопроекту у другому читанні.

Детальніше про вказану схему читайте в матеріалах DT.UA.

Як писав для DT.UA Олександр Лємєнов у статті "Квартирне питання зіпсувало їх", прем'єр Володимир Гройсман і віце-прем'єр Степан Кубів оголосили про наміри розібратися в ситуації з електронними майданчиками, ба більше, визнали існування схеми та засудили її. А потім власноруч прибрали з урядової постанови пункт про безоплатний і безперешкодний доступ до Єдиної бази оцінки, фактично схему легалізувавши.

У матеріалі Павла Фролова для DT.UA "Як повернути глузд у продажі нерухомості та вдосконалити оцінку майна" зазначається, що"сервіс" пересилання документів від оцінщика до Єдиної бази Фонду держмайна нині приносить пов'язаним приватним компаніям більше 1 млн грн на день, або близько 600 млн грн на рік.