Про це він пише у своєму матеріалі для "Дзеркала тижня. Україна".
Загалом за рік змінено і прийнято сотні нормативно-правових актів, зазначив віце-прем'єр, підкресливши значущість кроків, зроблених зі спрощення дозвільної системи.
"Важливо, що ми ввели декларативний принцип ведення низки видів підприємницької діяльності, - пише А.Клюєв. - Кількість різних дозвільних документів зменшилася майже удвічі: якщо раніше їх було понад 200, то зараз -134. Наприклад, не потрібно отримувати дозволу на будівництво тимчасових споруд та об'єктів, що не представляють небезпеки для життя людей. А під цю категорію підпадають невеликі офіси, магазини, кафе, ресторани, майстерні. Тобто саме те, що надежить до малого бізнесу".
Значно спрощено і прискорено дозвільні процедури у будівництві, відзначив віце-прем'єр. Якщо раніше цей процес міг розтягтися на рік-півтора, то зараз він має займати максимум два місяці. Кількість дозвільних процедур і узгоджень зменшилася майже у чотири рази - із 93 до 23.
"Ми скасували ліцензування 90% видів робіт (2046 із 2268) і 30% видів діяльності (23 з 78). Окрім того, більшість ліцензій стали безстроковими, і для їх отримання тепер потрібно збирати меншу кількість документів. Експерти підрахували, що всі ці заходи економлять підприємцю 23 дні на рік, які раніше він мав витрачати на збір різноманітних дозволів і довідок", пише А.Клюєв.
Окрім того, підкреслив перший віце-прем'єр-міністр, тепер чиновник буде особисто відповідати за створення нових адміністративних бар'єрів для бізнесу. Вже прийнято закон, що істотно підсилює відповідальність держслужбовців. Наприклад, якщо чиновник затягує з видачею ліцензії, необґрунтовано відмовляється її видавати, підписує регуляторний акт, який не пройшов обговорення з громадськістю тощо, йому на перший раз загрожує штраф до 850 грн., а на другий-звільнення.
За словами А.Клюєва, істотно упросщено відкриття і закриття бізнесу. Так, засновники юридичних осіб тепер самі зможуть визначати розмір статутного фонду. Також вони зможуть використовувати модельні статути, які дозволять економити час і гроші на їх розробку та нотаріальне завірення.
"До кінця поточного року ми плануємо завершити перший і основний етап роботи з дерегуляції економіки", - резюмував перший віце-прем'єр, запевнивши, що Кабмін буде й надалі наполегливо працювати над спрощенням умов ведення підприємницької діяльності у нашій країні.
Детальніше читайте у матеріалі Андрія Клюєва "Формула української модернізації: взятися і зробити" свіжого номера "Дзеркала тижня. Україна".