Мораторій на експорт лісу-кругляка не приніс деревообробної діяльності позитивних зрушень, притому, що продовжується експорт контрабандним шляхом. Про це в інтерв'ю "Європейської правді" заявила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Віце-прем'єр зазначила, що із затвердженням Верховною Радою рішення про мораторій на вивіз кругляка Україна порушила Угоду про асоціацію з ЄС.
"Хоча якщо подивитися на результати дії мораторію, то я не бачу тих широко афышованих деякими популістами зрушень у деревообробній промисловості, які нібито повинні були відбутися", – зазначила вона.
"Так і експорт кругляка, не будемо приховувати, також не припинився – просто зараз він ведеться контрабандою під виглядом інших лісоматеріалів", – додала віце-прем'єр.
За її словами, зараз в Раді є погоджений з європейськими партнерами і підтриманий урядом законопроект, який пропонує рішення проблеми.
"Він повинен був бути розглянутий комітетом, але... На жаль, деякі колеги-депутати не визнають або не розуміють, що Україна ратифікувала угоду, і що положення міжнародних договорів мають навіть вищу силу, ніж національне законодавство", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.
Раніше DT.UA писало, що впровадження в Україні мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів у поєднанні з прийняттям заходів щодо розвитку деревообробної промисловості дозволить скоротити промислову вирубку лісу в Україні на 44,3%, а також збільшити ВВП України більш ніж на 100 млн доларів.
Обсяг ефективного перерозподілу доходів у національній економіці на користь деревообробної промисловості, при цьому, повинен скласти 45,3 млн доларів США.
На початку липня 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу. Він зробив це через три місяці після прийняття закону Верховною Радою. Мораторій вводиться строком на десять років. Діяти він почав для деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.
Скасування мораторію на експорт лісу-кругляка залишається однією з ключових вимог ЄС до України.