Потреба України у фінансовій допомозі значно перевищує суму в 30 мільярдів доларів, обіцяну Заходом. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю німецькій економічній газеті Wirtschaftswoche.
Клімкін, зокрема, зазначив, що "на даний момент ми очікуємо скорочення валового національного продукту на 7-8%". За словами міністра, у захопленому сепаратистами регіоні економіка завмерла, тоді як раніше Донецька та Луганська області забезпечували до 15% національного доходу.
"Німці відіграють велику роль у фінансуванні допомоги", - зазначив очільник українського МЗС. Він також уточнив, якої саме допомоги очікує від Німеччини: "Ми потребуємо німецької підтримки у запровадженні європейських стандартів в управлінні, у розбудові сучасної податкової системи, у боротьбі проти корупції". Крім того, Україні може піти на користь німецький досвід в інтеграції колишньої НДР, наприклад, в оновленні органів правопорядку та судочинства, додав Клімкін.
Також український політик підкреслив, що ціль України полягає у тому, щоб через десять років стати членом Євросоюзу. "Якщо ми виконаємо наші "домашні завдання", - переконаний він, - то у 2020 році ми зможемо подати заявку на вступ в ЄС, а ще через пару років - вступити".
Також міністр закордонних справ України підкреслив, що анексований Росією Крим є частиною України. "У цьому не може бути жодних компромісів - ні для України, ні для Європи", - наголосив Клімкін.
Нагадаємо, що раніше Клімкін повідомляв, що Київ веде переговори з МВФ про перегляд програми фінансової допомоги Україні з урахуванням потреб Донецької і Луганської областей.