Київ та Київська область підписали меморандум про співпрацю у різних сферах. Документ підписали у середу, 29 вересня, перший заступник голови Київської міськадміністрації Олександр Попов та голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.«Нам дуже приємно, що на сьогоднішній день у нас практично відсутні різні думки щодо того, яким чином рухатися вперед, у нас є повне взаєморозуміння того, що ми повинні об'єднати наші зусилля, інтелект, кадровий потенціал, виробничі можливості, і, таким чином, реалізувати, на мою думку, дуже перспективний проект», - заявив Олександр Попов.
На його думку, об'єднання зусиль і бачення спільного розвитку столиці та області, дозволять залучити серйозні інвестиції в їхню економіку.
Анатолій Присяжнюк також у свою чергу назвав це підписання «історичною подією».
«Сьогодні історична подія, тому що за час незалежної України не змогли керівники Київської обладміністрації, Київської міськдержадміністрації зустрітися і опрацювати ті загальні питання, які турбують киян і жителів області», - підкреслив він.
За його словами, меморандум передбачає співпрацю у першу чергу в екологічній сфері. Зокрема, це стосується вирішення проблем реконструкції Бортницької станції аерації, полігону твердих відходів №5, будівництва водозабору на острові Великому.
Окрім того, Київ і область можуть спільно вирішувати проблему будівництва житла.
У той же час, підкреслив Анатолій Присяжнюк, у даному меморандумі не йде мова про територіальні питання.
«Ми не будемо вирішувати питання відведення тієї чи іншої території - дати Києву або відібрати у Київської області. Все, що необхідно вирішувати стосовно територій, будуть вирішувати місцеві громади», - підкреслив він.
При цьому, він не приховував, що активізацію співпраці між Києвом і областю ініціював президент України Віктор Янукович.
«Якщо сказати відверто - президент України Віктор Янукович сказав: зберіться разом і опрацюйте все те, що можливо і не можливо», - сказав він.
Нагадаємо, 16 вересня Київська міська рада у четвер, прийняла Концепцію стратегічного розвитку столиці (першої стадії розробки Генерального плану розвитку Києва і його приміської зони до 2015 року).За матеріалами Інтерфакс-Україна