UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ домовився з Москвою про повернення до штатного розмитнення українських товарів

Російська сторона запевнила, що станом на сьогодні додаткові процедури митного контролю щодо українських товарів не застосовуються, товари українських підприємств перетинають російську митницю у штатному режимі.

Міністерство доходів і зборів України і Федеральна митна служба Росії під час переговорів 19 серпня 2013 року домовилися про те, що додаткові процедури митного контролю щодо українських товарів не застосовуються, товари українських підприємств перетинають російську митницю у штатному режимі.

"Під час переговорів російська сторона запевнила, що станом на сьогодні додаткові процедури митного контролю щодо українських товарів не застосовуються, товари українських підприємств перетинають російську митницю у штатному режимі. (...) Гостроту проблемної ситуації знято", - повідомили у прес-службі Міндоходів.

За інформацією прес-служби, була досягнута принципова домовленість, що "головним ключовим інструментарієм для врегулювання та недопущення подібних ситуацій надалі стане активізація обміну інформацією між митними органами двох країн, проведення двосторонніх консультацій, вироблення спільних підходів, особливо у тих моментах, коли зачіпаються інтереси українських і російських компаній".

- Російський план, осмислений і нещадний

Як повідомлялося, Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба РФ з 14 серпня включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час заблокувало постачання товарів з країни.

Низка компаній, у тому числі постачальники овочів і фруктів, а також Метінвест, Global Spirits, Inkerman International і Мілкіленд вже заявили про наявність проблем з митним оформленням товарів на кордоні з Росією, а "Оболонь" заморозила експорт продукції в Російську Федерацію.

Разом з тим, прем'єри двох країн Микола Азаров і Дмитро Медвєдєв заявили, що про торговельну війну в нинішній ситуації не може бути й мови, і окремо наголосили, що "спекуляції навколо того, що ускладнення пов'язані з інтеграційними процесами двох країн, безпідставні".

У той же час, в Європі дії Росії розцінили це як намагання Росії перешкодити євроінтеграції України. Зокрема, свою думку щодо спроби Кремля "торговельними війнами" перешкодити євроінтеграції України висловив міністр закордонних справ Швеції Карл Більд. "Росія починає тиху торговельну війну проти України, щоб блокувати її відносини з ЄС? Це може бути дуже серйозно", - написав він на своїй сторінці у Twitter.

Пізніше впливові депутати Європейського парламенту Елмар Брок і Яцек Царіуш-Вольський назвали пасивною позицію Євросоюзу щодо торгової війни Росії з Україною і закликали до негайних дій, спрямованих на захист Києва і його суверенного права вибору.

Очікується, що комітет Європейського парламенту з питань закордонних справ 28 серпня проведе екстрене засідання, де збирається оцінити політичні наслідки нещодавніх загроз з боку Росії, які можуть обмежити торгівлю з Україною в разі підписання країною Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. !zn

Читайте також:

Євросоюз засудив санкції Росії проти українських виробників

Посол США в Україні порадив вирішувати торговельні суперечки з Росією в СОТ

Казахстан погрожує закрити українській курятині доступ на ринки Митного союзу