UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай зупинив рекордний за 20 років обвал фондового ринку

Китайський індекс Shanghai Composite виріс на 5,7% після ранкового падіння на 3,8%

У четвер, 9 липня, фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) почали рости після рекордного за 20 років падіння завдяки заходам влади Китаю з відновлення довіри до ринку акцій, повідомляє агентство Bloomberg.

Зокрема, китайський індекс Shanghai Composite піднявся на 5,7%, ліквідувавши ранкове падіння на 3,8% і відновившись з рівня, мінімального з 17 березня. Індекс Shenzhen Composite підскочив на 3,7%, гонконгський Hang Seng - на 4,5%. При цьому акції близько 600 компаній подорожчали на 10%, що складає денний ліміт.

Між тим, торги паперами ще 1439 компаній, що складають у сукупності близько 50% капіталізації китайського ринку, як і раніше припинені.

Японський Nikkei 225 втратив менше 0,1%, скоротивши падіння з 1,6%, більш широкий індекс Topix – 0,5%. Австралійський S&P/ASX 200 підвищився на 0,2%, південнокорейський Kospi – на 0,4%, індійський Sensex майже не змінився.

"Оскільки Китай посилює спроби врятувати ринок - залучено навіть міністерство громадської безпеки - настрої на ринку трохи поліпшуються", - зазначив аналітик Shenyin Wanguin Group Co Цянь Циминь.

7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".

Влада КНР намагалася стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори. Але все це не спрацювало.

Пізніше Пекін масово скуповує знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.