Державне агентство China Securities Finance Corp. запросило додаткове фінансування в розмірі 2 трильйонів юанів ($ 322 мільярди) на підтримку фондового ринку Китаю, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Це вже додаткове фінансування, перед цим запитом агентство вже отримало від держави 3 трильйони юанів. За інформацією джерел, загальна сума в 5 трильйонів юанів може змінюватися в залежності від ситуації на ринку.
Китай посилює підтримку фондового ринку після падіння індексу Shanghai Composite на 29 % з зафіксованого в червні піку і скорочення капіталізації акцій на $ 4 трильйона.
Повідомлялося, що аналітики пророкують фондовому ринку Китаю подальше падіння. Згідно з прогнозами, у найближчі два місяці індекс Shanghai Composite може опуститися до 3100 пунктів - це на 16 % нижче рівня закриття середовища (5 серпня), незважаючи на спорадичні відскоки під впливом спроб держави стабілізувати ринок. Індекс торгуються в Гонконгу паперів Hang Seng China Enterprises впаде приблизно на 10 %.
Індикатор, що торгуються в Гонконгу материкових компаній відскочив від жовтневого мінімуму на 37 % до того моменту. Хоча після цього індекс піднявся ще на 5,8 % до піку від 26 травня, після цього він впав більш ніж на 25 %. Через 32 % обвалу шанхайської біржі капіталізація материкового ринку скоротилася приблизно на $ 4 трильйони.
Повідомлялося, що Китай вирішив рятувати фондовий ринок жорсткістю правил.
7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати склали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".
Влада КНР намагалася стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори. Але все це не спрацювало.
Пізніше Пекін почав масово скуповувати знецінені акції через обвал фондової біржі. Центральний Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.