UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай обійшов США і став найбільшою торговою державою у світі

Наразі Китай є найбільшим експортером, найбільшим споживачем енергоносіїв у світі, має найбільший ринок нових автомобілів і найзначніші золотовалютні резерви.

Китай вийшов у лідери світової торгівлі за підсумками 2012 року, обігнавши США, які утримували це звання практично з кінця Другої світової війни, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані американського міністерства торгівлі і митного управління КНР.

Для зіставлення аналітики агентства використовували суму експорту та імпорту товарів обох держав: для США цей показник минулого року дорівнював 3,82 трлн доларів (приблизно чверть ВВП, за даними 2011 року), для Китаю - 3,87 трлн доларів (більше половини ВВП).

Кілька експертів, включаючи аналітиків HSBC Holdings Plc, вважають, що це відбудеться не раніше 2016 року.

Однак з урахуванням послуг обсяг торгівлі США склав 4,93 трлн доларів, тоді як у КНР частка послуг у зовнішній торгівлі істотно менша.

Як підкреслює Bloomberg, вихід КНР на перше місце у світі за сукупним обсягом зовнішньої торгівлі товарами є важливою віхою в економічному суперництві двох держав.

- Китай наздожене США за розміром економіки вже через чотири роки

Подальше зростання впливу Пекіна в зовнішній торгівлі призведе до суттєвих змін у рамках традиційних торговельних блоків: наприклад, КНР поступово стає найважливішим партнером Німеччини, і до кінця десятиліття німці будуть постачати в Китай вдвічі більше товарів, ніж у сусідню Францію, зазначив голова підрозділу Goldman Sachs з управління активами Джим О'нілл.

"Китай швидко стає найважливішим торговим партнером з двосторонніх відносин для дуже багатьох країн по всьому світу", - заявив економіст, який ввів в обіг термін "БРІК", що об'єднав в одну групу Бразилію, Росію, Індію та Китай - найбільш перспективні країни з економікою, що розвивається.

Найбільшим експортером світу Китай став ще в 2009 році, проте США досі утримують звання провідного світового імпортера: у 2012 році у КНР були ввезені товари на 1,82 трлн доларів, у США - на 2,28 трлн доларів.

Bloomberg нагадує, що, таке лідерство не перший в історії випадок для Китаю: у XVIII столітті, в період розквіту династії Цин (1644-1912), Піднебесній не було рівних за економічною потужністю.

Наразі Китай є найбільшим експортером, найбільшим споживачем енергоносіїв у світі, має найбільший ринок нових автомобілів і найзначніші золотовалютні резерви. !zn

Читайте також:

Китай обігнав Японію за ВВП

Китай має намір створити конкурентів Apple і Samsung

У цьому році Януковича збираються знову відправити в Китай

Китай посилив контроль за інтернетом: зайти в мережу можна буде тільки за паспортом