UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай і Єврокомісія вирішили суперечку про імпорт сонячних батарей

Після місяця складних переговорів ЄС і КНР змогли домовитися про "взаємоприйнятне вирішення конфлікту навколо експорту в Європу китайських сонячних батарей.

Європейська комісія (ЄК) заявила, що їй вдалося домогтися "взаємовигідного врегулювання" конфлікту з Пекіном про імпорт китайських сонячних батарей.

Сторони домовилися про мінімальну ціну за обладнання, що поставляється, повідомив комісар ЄС з торгівлі Карел де Гюхт.

Конфлікт вибухнув після того як ЕК ввела тимчасові антидемпінгові податки на імпорт сонячних батарей з КНР. Як стверджував головний виконавчий орган ЄС, китайські компанії збивають ціни у конкурентів і тим самим підривають їх бізнес.

"Це рішення засноване на погоджені граничних рівнів цін на сонячні батареї, нижче за які зниження допускатися не буде, - підкреслив єврокомісар. - Це призведе до встановлення довгострокового балансу на ринку".

За його словами, домовленість з Пекіном відповідає двом основним вимогам Брюсселя - зняти загрозу китайського демпінгу і одночасно забезпечити стабільне постачання європейського ринку сонячними батареями.

- Євросоюз почав "війну тарифів" з Китаєм через сонячні батареї

Китай є найбільшим у світі виробником сонячних батарей. У 2011 р. обсяг їх експорту до Європи склав 27 млрд дол., або 21 млрд євро.

5 червня Єврокомісія оголосила про введення антидемпінгових імпортних тарифів на китайські сонячні батареї, обсях яких до 6 серпня мав досягти 47,6%, що було розцінено експертами як оголошення Китаю "війни тарифів". Пекін у відповідь негайно заявив про введення власних митних тарифів проти імпортованих з Європи хімічних сполук, що використовуються для виробництва сонячних батарей.

Фактично рішення ЄС про введення імпортного тарифу стало економічним заходом, прийнятим, щоб натиснути на Пекін і змусити його бути поступливішим на переговорах з Брюсселем щодо цієї проблеми.

Карел Де Гюхт в той же день пояснив, що це рішення покликане захистити європейських виробників сонячних батарей. "Китай зараз контролює 80% ринку сонячних батарей Європи, що коштує європейській промисловості понад 20 тис робочих місць", - підкреслив він.

"Тепер ми повинні досягти з Китаєм взаємоприйнятної угоди, яка дозволить виправити заподіяну європейській промисловості шкоду, - сказав єврокомісар. - Китай просто виробляє занадто багато сонячних батарей - в півтора рази більше, ніж потрібно всьому світу".

Він також підкреслив, що якщо переговори з Пекіном до кінця року не дозволять досягти угоди Єврокомісія буде приймати рішення про запровадження постійно діючого торгового тарифу щодо сонячних батарей КНР.

У 2011 році обсяг китайського експорту сонячних батарей в ЄС, за даними ЄК, склав 21 млрд євро. Незважаючи на зростання використання сонячної енергії в Європі, такі масштаби продажів загрожують серйозними втратами високотехнологічним європейським виробникам.

Брюссель і Пекін спочатку звинувачували один одного в незаконному державному субсидуванні даної сфери та продажі "нижче собівартості". Світовий ринок сонячних батарей ще до кінця не сформувався, тому позиції, які фірми різних країн світу займуть на ньому в найближчі роки, можуть визначити його структуру на десятиліття. !zn

Читайте також:

Євросоюз почав "війну тарифів" з Китаєм через сонячні батареї

США захищають свою економіку від експансії китайських товарів. Ціна питання - 4 млрд дол.

Китай побудує в білоруських лісах промисловий парк за 5 млрд доларів