UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай і Росія не хочуть, щоб ЄС і США підписали нову торговельну угоду – Newsweek

Угода про торгівельне і інвестиційне партнерство дозволить Заходу відновити своє економічне і політичне домінування в світі.

У 3 лишилося лише 9 місяців на посаді президента США. І тепер він схожий на того, хто поспішає. Під час свого візиту в Європу з 21 до 25 квітня він зробив великий крок на зустріч трансатлантичній угоді про торговельне і інвестиційне партнерство, яка радикально змінить взаємодію між європейськими і американськими компаніями.

Під час виступу на одній із найбільших торговельних ярмарок світу в Ганновері Обама сказав канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і цілій низці великих компаній про те, що зараз саме час укласти угоду.

"Якщо ми не закінчимо переговори цього року, знадобиться значно більше часу для затвердження цієї угоди з огляду на політичні трансформації в США і Європі", - сказав Обама.

Для такого кроку американського президента вже давно настав час. Про це на сторінках Newsweek пише експерт Carnegie Europe Джуді Демпсі, додаючи, що торговельна угода між Європою і США не лише змінить правила торгівлі між потужними економіками світу. Вона зміцнить чи й навіть відродить західний ліберальний економічний порядок, на який дуже тиснуть Росія і Китай.

"Після анексії Криму в 2014 році і захоплення окремих районів на Сході України, Росія почала велику пропагандистську кампанію в Європі, мета якої популяризувати євроскептичні рухи і антиамериканські сентименти. Росія робить все можливе, щоб здійняти галас навколо НАТО за кілька тижнів до саміту альянсу в Варшаві, де будуть обговорені питання посилення безпеки в країнах-учасницях Східної Європи зважаючи на зростання залякування з російського боку", - йдеться в статті.

Автор додає, що розділ європейців у питанні біженців і торговельної угоди з США грає на руку президенту Росії Володимиру Путіну, оскільки слабка Європа і ослаблені трансатлантичні відносини йдуть на користь Росії. І Китаю теж.

Однак Пекін цікавить лише економічна сила США. Він намагається встановити власні торговельні стандарти за допомогою великих розмірів Китаю і його політичних амбіцій. Пекін робить величезні інвестиції в Африці і Латинській Америці, щоб таким чином здобути союзників і глобальний вплив.

І саме тому європейсько-американська торговельна угода важлива. Якщо Вашингтон і Брюссель її не підпишуть, Захід втратить великий шанс відновити свій вплив і встановити свої стандарти на найближчі десятиліття. Крім того, Європа і США втратять можливість збудувати нові трансатлантичні відносини, оскільки старі, які були встановлені після Другої світової війни, втрачають стратегічну важливість і напрямок, в якому вони колись розвивалися.

Раніше повідомлялося, що Обама сподівається, що США та ЄС підпишуть договір про вільну торгівлю до кінця 2016 року. Переговори про укладення угоди ведуться з 2013 року, і прихильники пакту сподіваються, що вони прискоряться після того як аналогічну угоду уклали США, Японія та інші країни Тихоокеанського регіону. У 2015 році Меркель висловила надію на те, що ЄС вдасться укласти угоду про ЗВТ зі США у період президентства Барака Обами, тому що за нової влади в США може виникнути затяжний перерву в переговорному процесі