За попередні п'ять років число компаній, якими володіють українські держчиновники, зросло на 3 тисячі: в 2016 році в деклараціях фігурувало 16 117 компаній, а в 2020 році - вже 19 118. Про це повідомляє Опендатабот.
"Склад чиновництва постійно змінюється, тобто і перелік пов'язаних бізнесів щорічно виходить різний. У цілому за п'ятирічку в деклараціях майнового стану" засвітилося "42262 компанії", - йдеться в повідомленні.
Закон України не забороняє чиновникам володіти бізнесами і бути кінцевими бенефіціарами, але вимагає передавати корпоративні права в управління іншим особам, які не доводяться власнику близькими родичами.
"Кожен підприємець самостійно приймає рішення, чи співпрацювати йому з компаніями, що належать чиновникам. Але корисно при цьому усвідомлювати потенційні ризики репутацій і той факт, що співпраця може обірватися після виборів або зміни чиновників", - зазначає Федір Сафір, керівник напрямку корпоративних продуктів Опендатабота.
Повідомлялося, що Венеціанська комісія опублікувала термінове висновок про законопроект Зеленського про відповідальність чиновників за брехню в деклараціях. Законопроект зберігає певну категорію злочинів декриміналізувати і не суперечить рішенню Конституційного суду.