UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київський суд заблокував продаж стадіону "Чорноморець"

Суддя наклав арешт на майно стадіону.

Суддя Шевченківського районного суду Києва Віталій Ціктіч заарештував одеський футбольний стадіон «Чорноморець», який належить неплатоспроможному «Імексбанку». У цьому рішенні він не врахував наявність закону, який забороняє заарештовувати майно банків, що знаходяться в процесі ліквідації, передає "Слідство.Інфо".

Як відзначають у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, через це рішення вони не можуть завершити процес продажу стадіону, який в кінці травня пустили з молотка майже за 200 млн гривень. Суддя задовольнив клопотання прокурора про арешт «Чорноморця». Останній зазначив, що ця будівля була об'єктом протиправних дій в рамках кримінального провадження щодо заволодіння коштами «Імексбанку» протягом 2008-2014 років на суму понад 13 мільярдів гривень. Цю справу розслідує Головне слідче управління Служби безпеки України. Незаконність арешту майна «Імексбанку», в тому числі і стадіону «Чорноморець», раніше підтверджував також Київський апеляційний суд. Зокрема, в минулому році він скасував арешт на низку об'єктів нерухомості неплатоспроможного банку, посилаючись, як і суддя Ціктіч, на КПК і закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Про це йдеться в постанові Київського апеляційного суду під головуванням судді Валерія Лашевича від 10 червня 2019 року.

«Накладення арешту на майно, що належить на праві власності ВАТ «Імексбанк», який є неплатоспроможним і знаходиться в процесі ліквідації, яку здійснює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, незаконне навіть з огляду на те, що воно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні», - відзначають в Київському апеляційному суді.

Як відзначають у Фонді гарантування вкладів, на стадіон «Чорноморець» накладали арешт кілька разів, і Київський апеляційний суд неодноразово визнавав ці дії незаконними.

Читайте також: Відомий український тренер очолив "Чорноморець"

Також, за даними Фонду, 22 травня поточного року на відкритому аукціоні з двадцять першою спроби їм вдалося продати стадіон «Чорноморець». Покупцем стала американська компанія ALLRISE CAPITAL INC., яка заплатила майже 194 мільйони гривень.

У Фонді гарантування вкладів відзначають, що ці кошти надійшли на рахунок банку і повинні бути виплачені його кредиторам. Однак недавня постановапро арешт «Чорноморця», за їхніми словами, зробила «неможливим укладення договору купівлі-продажу».

«З огляду на обмежені терміни ліквідації банку, а також на ще більш обмежені терміни на укладення угоди купівлі-продажу, в результаті чергового необґрунтованого арешту на майно кредитори банку можуть втратити можливість задовольнити свої вимоги за рахунок надходжень від продажу», - стверджують у Фонді гарантування вкладів і додають, що оскаржуватимуть рішення про арешт в апеляції.