Кияни накопичили боргів за спожите тепла і гарячої води в розмірі майже 4,2 млрд грн.
Більша частина боргу припадає на 225 тисяч київських домогосподарств, повідомляється на сайті КП "Київтеплоенерго".
"Основна частина боргу припадає на 25% жителів Києва, а 5% киян - системно не платять за тепло. Разом з тим десять найбільших боржників за опалення і гарячу воду в Києві заборгували понад 1,6 млн грн. Це власники житла в центрі Києва площею понад 200 кв. м.", - йдеться в повідомленні регулятора.
Накопичення боргів створює ризики для теплопостачання міста. Модернізація інфраструктури, закупівлі газу і необхідних для ремонту матеріалів є обов'язковою частиною надійної та безперебійної роботи столичної енергетики, уточнюється в повідомленні.
Попри зростання вартості газу в цьому опалювальному сезоні, тарифи на централізоване опалення і гарячу воду залишилися на рівні 2019 року - завдяки Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного на початку лютого 2020 року, між Асоціацією міст і урядом.
У компанії відзначають, що для того, щоб врегулювати заборгованість за опалення і гарячу воду, необхідно укласти договір про розстрочення заборгованості та її оплати частинами.
Раніше повідомлялося, що у 2020 році кількість українців, які заборгували за комунальні послуги, виросла на 50%. У 2019 боржників було 227 000, а вже в кінці минулого року - понад 342 000, пише Опендатабот.
"Цікаво, що половина компаній, яка подала на неплатників до суду, - це підприємства, які поставляють опалення. Людина визнається боржником по оплаті комуналки в судовому порядку. Якщо протягом 6 місяців він не виконує рішення суду, то потрапляє в реєстр боржників. Це стандартна процедура, яку використовують будь-які збирачі: комунальні установи, банки, колектори", - значиться в повідомленні.
За даними Держстату, заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги на кінець грудня 2020 склала 73 млрд гривень.
2020 року учасники програми ринку газу заборгували оператору ГТС 1,6 мільярда за газ, викачаний з ГТС. Основними боржниками перед ОГТСУ є оператори газорозподільних мереж (міськ- і облгазів). За підсумками 2020 їх сукупна заборгованість становить 14 млрд грн.