UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кіберполіція викрила схему спустошення рахунків в банках, на яку може попастися будь-який покупець в інтернеті

Шахрайську "схему" фігуранти реалізували, перебуваючи під вартою.

Департамент кіберполіції викрив групу осіб, яка займалася спустошенням банківських рахунків громадян. Про це повідомляє Національна поліція.

Інформацію про номер банківської картки та фінансовий номер телефону зловмисники отримували на майданчиках торгових оголошень. Далі за схемою "надійшов платіж від юридичної особи" привласнювали гроші громадян.

Один із фігурантів знаходив на торговельних майданчиках оголошення щодо продажу товарів та дізнавався дані потерпілих. А саме: номер банківської картки, фінансовий номер телефону та ПІБ потерпілого. Далі передавав цю інформацію спільнику.

За деякий час інший зловмисник телефонував продавцям, видаючи себе за працівників банку. Громадянам повідомляв, що на їхню картку нібито надійшов переказ від юридичної особи (хоча за регламентом банків такі дії заборонені). Надалі потерпілі виконували рекомендації зловмисників, і в підсумку – гроші з банківських рахунків громадян зникали.

Читайте також: Український хакер розплатився в магазинах банківськими картками громадян ЄС на 18 млн. Як не стати черговою жертвою

Наразі поліція встановлює коло потерпілих осіб та остаточну суму завданих збитків.

Шахрайську "схему" фігуранти реалізували, перебуваючи під вартою.

Кіберполіція встановила, що організували шахрайську схему двоє чоловіків, один наразі знаходиться у слідчому ізоляторі, інший – відбуває покарання у виправній колонії за аналогічний злочин.

Читайте також: ПриватБанк попередив українців про нове шахрайство під приводом COVID виплат

Кіберполіція також закликає громадян не повідомляти нікому дані банківських карток, особливо CVV-код, термін дії картки та коди з SMS, адже навіть працівники банку ніколи не запитують таку інформацію.