UA / RU
Підтримати ZN.ua

Харківські АЗС змусили знизити ціни до найнижчих у країні

Ціна бензину А-92 та А-95 на території Харкова та області знизилася в середньому на 10 гривень.

У Харкові на автозаправках знизилися ціни на бензин та дизельне паливо. Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області.

Фахівці ГУ Держспоживспоживслужби в Харківській області за травень та першу декаду червня провели 18 позапланових перевірок щодо дотримання вимог щодо встановлення цін суб'єктами господарювання, що працюють на ринку пального, та у 16 ​​випадках виявили порушення.

За результатами перевірок роздрібна ціна бензину А-92 та А-95 на території Харкова та області знизилася в середньому на 10 гривень, а дизельного палива – на 7 гривень.

У підсумку, станом на 12 червня у Харківській області найнижчі в країні ціни на низку марок бензину.

Для порівняння, так виглядають ціни у Київській області:

Перевірки дотримання суб'єктами господарювання на роздрібному ринку палива вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін в області продовжуються.

"За порушення правил ведення підприємницької діяльності передбачено штрафи та інші заходи адміністративного впливу", - попереджають в Держспоживспоживбі.

За результатами проведених заходів прийнято рішення щодо застосування до суб'єктів господарювання адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 290 690 гривень.

Як писало ZN.UA,  ціни на нафтопродукти зараз рекордно високі в усьому світі. Вони стабільно, разом із ціною нафти, збільшувалися ще від початку 2021 року, і повномасштабне вторгнення Росії в Україну тільки прискорило цей процес.

Якщо взяти за приклад Польщу, з якої до нас сьогодні надходить левова частка палива, то за останні три місяці вартість літра дизеля в цілому зросла на 29% (з 1,2 до 1,55 євро), а бензину — на 32,7% (з 1,19 до 1,58 євро), при тому що нафта Brent виросла в ціні з 95,4 до 117,7 доларів за барель (на 23,4%). Подібна ситуація спостерігається і в інших європейських країнах, і в США. Відповідно, можна сміливо говорити про серйозні спекуляції на ринках. При цьому в тій же Польщі, навіть із урахуванням зниження податків, серйозно, на 25%, збільшилися й оптові ціни, які є основою для сьогоднішніх цін на українських заправках.

Тож яка справедлива ціна? Читайте  про це в матеріалі кандидата економічних наук, директор АФ "Позитив" (Харків) Миколи Гаврися - "Дефіцит палива: чи буде бензин і почім?"